Výsledky mládežníckych zápasov z minulého týždňa

Dorastenci si zmerali sily s rovesníkmi z Prešova. Kategória U19 vyhrala na domácej pôde po góle Filipa Banga. Mladšie kategórie cestovali k súperovi v utorok. Hráči U16tky vyhrali 2:1, U17tke sa nepodarilo udrža vedenie a zápas nakoniec tesne prehrali. Ženy si poradili s hráčkami Bodíkov rozdielom triedy.

FC Spartak Trnava U19 - 1. FC Tatran Prešov U19 1:0 (0:0)
Gól: 59. Bango
ŽK: 47. Vangel, 80. Bango - 52. Krajňak
SPARTAK: Takáč - Zaduban, Štrba, Kiss, Kollár - Bango, Vangel (87. Valach), Martinko - Sviatko (66. Dubec), Zolvík (76. Drobný), Lauko
Stanislav Macek (tréner Spartaka U19): "Do zápasu sme vstúpili zle. Boli sme nervózni, nepresní a vežmi zle sme sa pohybovali. Súper nás vysoko napádal, čo nám robilo vežké problémy pri otváraní hry. Vo svojom strede mal viacero rýchlych hráčov a preto bol jeho prechod do útoku vežmi priamočiary. Chceli sme kontrolova vývoj zápasu dobrým držaním lopty, čo nám však súper nedovolil. Ale i tak sa prvý polčas skončil 2:2 na vyložené šance. Druhý polčas sme pridali a hlavne sme sa zlepšili na lopte, z čoho pramenili i naše šance. V 59. Minúte sme otvorili skóre po ruke a následnom pokutovom kope, keď sa Bango nemýlil. Viac sme sa presadzovali v krídelných priestoroch, v súbojoch jeden na jedného, z čoho sme mali dve výborné šance Dubcom a Drobným. Celkovo to bol rýchly, bojovný zápas, ktorý rozhodol jeden gól. Mužstvo ukázalo morálku a charakter a náročný zápas doviedlo do víazného konca. Potešil výkon Takáča v našej bráne, Banga v strede poža a návrat Dubca po nepríjemnom zranení."
Poradie: 1. miesto, 10 bodov, skóre 4:1 (zápas k dobru)
Najbližší zápas: Sobota 24.9. o 11:00 FC Spartak Trnava U19 - ŽP Šport Podbrezová U19 (Slávia)

1. FC Tatran Prešov U17 - FC Spartak Trnava U17 2:1 (0:1)
Góly: 54. Košuda, 79. Švec - 25. L. Jirka
ŽK: 48. Akbar, 56. Strmenský, 65. Michalička (všetci Spartak)
SPARTAK: Strmenský - Mánik, Polačik, Tumma, Akbar (55. Horvát) - Daniel (C) - Koricina (73. Tóth), Ružička (58. Babják) - Michalička (65. Sopko), Mihálek - Jirka
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "Odohrali sme celkom slušný prvý polčas. Prehustili sme priestor na vlastnej polovici, fungovala nám organizácia smerom do defenzívy, vyhrávali sme osobné súboje a tým pádom si súper nevytvoril žiadnu gólovú príležitos. Po získaní lopty sme vyrážali do rýchlych protiútokov. Jeden nám gólovo vyšiel a ujali sme sa vedenia. Skóre mohlo by aj vyššie, to by sme ale museli využi ďalšie dve stopercentné šance. V druhom polčase súper zvýšil aktivitu, bol agresívnejší, dôraznejší v osobných súbojoch a nebezpečný pre našu bránu. Strelil vyrovnávajúci gól a pokračoval v nátlakovej hre. Nám absentoval stred poža i útok, ktorý nepodržal loptu a nevychádzali nám protiútoky. Pred koncom zápasu domáci viac otvorili hru, nám sa v odkrytej obrane naskytli dve výborné gólové príležitosti, ktoré sme školácky zahodili. V poslednej minúte zápasu zahrával Prešov trestný kop a po chaose v šesnástke sme inkasovali"
Poradie: 7. miesto, 6 bodov, skóre 7:6
Najbližší zápas: Sobota 1.10. 11:00 FC Spartak Trnava U17 - MFK Ružomberok U17 (Slávia)

1. FC Tatran Prešov U16 - FC Spartak Trnava U16 1:2 (1:1)
Góly: 4. Sabol - 17. Zedek, 51. Csáno
ŽK: 37. Bednarčák, 80. Dolinský - 11. Benovič, 38. Csáno
SPARTAK: Miček - Mesík, Grík, Lovász, Burian – Benovič, Bindics, Nebyla – Marík (63. Sekera), Csáno, Zedek (73. Belko)
źuboš Benkovský (tréner Spartaka U16): "Odohrali sme zatiaž jeden z najnáročnejších zápasov. Súperovi hneď na začiatku zápasu vyšiel rýchly protiútok štyria na dvoch, kde krajní obrancovia neskoro prepli do obrannej fázy hry a následnú prihrávku do otvoreného priestoru využili gólom. Priebeh zápasu bol o našom zakladaní a vedení útokov. Súper neustále vyčkával na moment rýchleho protiútoku. Z našej strany bol vežký problém s predfinálnou a finálnou fázou hry, kde sme technickým nedostatkom nezvládli finálnu hernú činnos. Súper vežmi dobre bránil a zhusoval priestor pred pokutovým územím. Trpezlivo sme vyčkávali na vytvorenie priestoru na finálnu prihrávku. Následne nám vyšla spolupráca skupiny hráčov v stredovej zóne, kde sme finálnu prihrávku využili strelením gólu na 1:2. Súper sa pokúšal o nakopávanie lôpt, ale dokázali sme všetky konštruktívne odobera a vytvára ďalšie postupné útoky."
Poradie: 2. miesto, 13 bodov, skóre 14:2

TJ Sokol Bodíky ženy - FC Spartak Trnava ženy A 0:3 (0:3)
Góly: 10. a 44. Gajdová, 28. Jankechová
ŽK: 66. Minarovičová, 75. Valentovičová, 86. Augustovičová
SPARTAK: Bednárová (82. Imreová) - Valentovičová, Kováčová (46. Hudcovičová), Sulíková, Eckerová, Paveleková (C), Minarovičová, Zošiaková (71. Augustovičová), Gajdová (46. Križanovičová), Jankechová, Vargová (46. Žlnayová)
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "Do zápasu sme vstúpili s vedomím získa tri body a odčini tak zaváhanie z minulého kola. Jednoznačne sme išli vyhra a na dievčatách to bolo vidie od prvej minúty. Samotný zápas nebol žahký. Domáce hráčky bojovali ale kvalita bola na našej strane. Vyzdvihol by som zdravú konkurenciu, ktorá v našom tíme nastala, čo hráčky posúva vpred v ich futbalovom raste. Aj dnes dostali priestor všetky nominované a každá ukázala svoju futbalovú kvalitu. Ģóly sme dosiahli po pekných akciách a mali sme ešte dos príležitostí zvýši skóre ale na koncovke musíme popracova. Strelecky sa zadarilo Gajdovej a svoj prvý gól medzi ženami dosiahla Jankechová. Na zaslúženom víazstve sa však podiežali všetky hráčky od dobre dirigovanej obrany Valentovičovou, cez stred poža až k našim ofenzívnym hráčkam. Osobne ma tešia prvé minúty brankárky Imreovej, ktorá sa postavila do bránky po dlhodobom zranení. Dievčatám gratulujem."
Poradie: 2. miesto, 10 bodov, skóre 10:1
Najbližší zápas: Nedeža 2.10. 16:00 FC Spartak Trnava ženy A - FK Dúbravka ženy