Víkendové zápasy všetkých mládežníckych kategórií

Starší dorastenci odohrali domáci zápas proti Ružomberku, tí mladší cestovali do Michaloviec. Žiacke kategórie si zmerali sily s rovesníkmi z Levíc a všetky svoje zápasy vyhrali. Ženy a žiačky odohrali posledné zápasy v tomto roku.

FC Spartak Trnava U19 - MFK Ružomberok U19 0:2 (0:0)
GÓLY:
52. Bobček, 53. Kružliak
ŽK: 82. Martinka (Spartak)
SPARTAK: Urminský - Zaduban, Štrba, Kiss, Nemček - Martinko, Bango (61. Zolvík) , Vangel - Martinka, Lauko (60. Drobný), Sviatko (80. Baláž)
Stanislav Macek (tréner Spartaka U19): "Bol to po futbalovej stránke veľmi slabučký zápas z oboch strán, plný osobných súbojov, nesúrodých akcií, nepresností a jednoducho povedané nezodpovedajúci ligovej úrovni. Prvý polčas sme mali v úvode 3-4 dobré situácie na otvorenie skóre, ale naša koncovka je momentálne žalostná. Súper prvý polčas prakticky neohrozil našu bránu. Druhý polčas sme začali nekoncentrovane a to prakticky v rozmedzí jednej minúty rozhodlo o osude stretnutia, keď po obrovských individuálnych chybách v 52.a v 53.minúte súper strelil dva góly. My sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale bol to zápas, ktorý si vyžadoval srdce a charakter a to nám jednoznačne chýbalo. Vyhralo bojovnejšie mužstvo, ale náš výkon bol zlý."
Poradie: 5. miesto, 17 bodov, skóre 12:14
Najbližší zápas: Sobota 12.11. 11:00 FC Spartak Trnava U19 - FK Dukla Banská Bystrica U19 (Lokomotíva)

MFK Zemplín Michalovce U17 - FC Spartak Trnava U17 2:1 (1:1)
Góly: 39. Dzurjo, 60. Drahokoupil - 18. Jirka
ŽK: 56. Jakubov, 72. Saxa - 34. Babják, 51. Polačik, 56. Kozák, 59. Mihálek
SPARTAK: Miček - Mánik (70. Sopko), Polačik, Kozák, Petráš (66. Tumma), Prelovský, Daniel (C), Michalička (65. Kopšík), Mihálek, Jirka, Babják (65. Koricina)
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "Do zápasu sme nastupovali s cieľom získať aspoň bod. Museli sme sa vyrovnať s nasadením, bojovnosťou, agresivitou domácich hráčov a nepriazni rozhodcov, ktorí svojimi verdiktmi ovplyvňovali dej zápasu. Napriek tomu, sa nám podarilo peknou rýchlou kombináciou streliť gól a ísť do vedenia. Súpera sme držali na dištanc od našej brány, ktorý bol nebezpečný najmä po štandardných situáciách, ktoré sme si postrážili. Naše nádejné útoky sme nedotiahli do úspešného konca a tak zvýšiť náskok. V závere polčasu za pomoci rozhodcu, ktorý neodpískal faul na nášho hráča, sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Ani v druhom polčase sa dej zápasu nezmenil, viac to bolo o súbojoch a náhode, ako o futbalovom kumšte. Pri jednom útoku sme nepokryli v šestnástke hráča, ktorý osamotený pred brankárom nezaváhal. Aj za cenu rizika sme sa začali viac tlačiť pred bránu, vytvorili sme si optický tlak, ale vyrovnať sa nám nepodarilo. Remíza by bola spravodlivá."
Poradie: 12. miesto, 10 bodov, skóre 12:16
Najbližší zápas: Sobota 12.11. 11:00 FK Dukla Banská Bystrica U17 - FC Spartak Trnava U17 (Banská Bystrica)
MFK Zemplín Michalovce U16 - FC Spartak Trnava U16 0:2 (0:0)
Góly: 53. Zedek, 80. Nebyla
ŽK: 49. Luterán - 52. Mesík
SPARTAK: Paulen - Grík, Lovász (C), Benovič, M. Marík (41. Brodziansky, Nebyla, Bindics, Zedek (74. Drozda), Fraňo, Mesík (66. R. Marík)
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16): "Počas celého zápasu súper vyčkával na našu stratu lopty, aby mohol využiť rýchly protiútok. Zatiahnutý v bloku v stredovej zóne s následným presúvaním do ťažiska hry vhodne vykrýval jednotlivé priestory. Počas celého prvého aj druhého polčasu sme si vytvárali príležitosti na finálnu prihrávku do uvoľneného priestoru. Priebežne sme sa dostávali aj do šancí bez efektivity v prvom polčase. Do druhého polčasu sme nastúpili vo vyššom tempe a následne sme sa dostávali ešte častejšie k bráne. Po vynikajúcej akcii sa nám podarilo v 53. minúte streliť gól. Súper sa dostal k našej bráne za osemdesiat minút len jeden krát, kde sme dokázali odoberať všetky lopty už na začiatku rýchlych protiútokov súpera. Vyvrcholením pozičnej prevahy bola osemdesiata minúta a gól na 0:2, ktorí sme strelili po 13 prihrávkach."
Poradie: 3. miesto, 25 bodov, skóre 25:13
FK Slovan Levice U15 - FC Spartak Trnava U15 2:3 (2:2)
Góly: 8. a 26. Rusnák - 16. a 36. Ondreák, 21. Drobena
SPARTAK: Trník - Ďurina, Káňovič, Balažovič, Haraj, Ševčík (62. Talamon), Drobena (45. Dibala), Mego (C), Ondreák (68. Horváth), Stanek (45. Sekera), Belko (53. Hmam)
Milan Suchý (tréner Spartaka U15): "Aj napriek tomu, že sme od začiatku na ihrisku dominovali bol stav po prvom polčase 2:2. Z dvoch nakopnutých lôpt do našej 16 - ky dosiahol totiž súper veľmi ľahko dva góly a my sme sa aj napriek územnej prevahe a dobrému držaniu lopty dokázali tiež presadiť len dvakrát. Prvý gól vsietil nádhernou strelou spoza pokutového územia aktívny Ondreák a druhý pridal po výbornej akcii a finálnej prihrávke Staneka zblízka Drobena. Výborne nám vyšiel úvod druhého polčasu, keď sa druhýkrát presadil po akcii Belka pohotovým zakončením Ondreák. Aj napriek tomu, že sme si aj v druhom polčase vypracovali niekoľko čistých gólových príležitostí stav sa už nezmenil. Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo. Spokojný som s naším herným prejavom hlavne v prvom polčase, mrzia ma nevyužité šance a inkasované lacné góly po situáciach, na ktoré sme sa už pred zápasom niekoľkokrát upozorňovali."
Poradie: 5. miesto, 19 bodov, skóre 16:17
Najbližší zápas: Nedeľa 13.11. 10:00 FC Spartak Trnava U15 - FC Vion Zlaté Moravce U15 (Slávia)
FK Slovan Levice U14 - FC Spartak Trnava U14 0:9 (0:4)
Góly: 22., 25. a 70. Laczko, 26., 43. a 57. Kotlár, 30. Rojka, 55. Púchlo, 64. Mišo
SPARTAK: Žbodák - Rojka (36. Mišo), Kukuč, Polák (53. Adamkovič), Štrbka (36 Jasovský), Weisenpacher (36. Strečanský), Karhan (36. Petráš), Kotlár (C), Laczko, Tomovič, Púchlo
Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "Na ťažkom teréne sme začali od úvodu nátlakovou hrou, ale v ofenzíve nám chýbala lepšia finalizácia. Po úvodnom góle v 22. minúte sme sa uvoľnili ešte viac a prebrali dominanciu nad zápasom. Mali sme výborné držanie lopty, správny výber miesta, rýchlo sme menili tempo hry prihrávkami na krátku a väčšiu vzdialenosť. Opäť sme sa zamerali na vysoké tempo a maximálne nasadenie do konca zápasu. Podali sme kvalitný herný výkon družstva s dobrými individuálnymi výkonmi jednotlivcov."
Poradie: 2. miesto, 28 bodov, skóre 45:12
FC Spartak Trnava U13 - FK Slovan Levice U13 20:0 (11:0)
Góly: 6x Repa, 2x Žitný, 2x Nagy, Kucharík, Strmenská, Drozda, Mego, Kalivoda, Šarmír, Baláž, Áč
SPARTAK: Amrich, Mihočka (C) - Malovec, Žitný, Nagy, Kucharík, Strmenská, Lukáč, Kukučka, Drozda, Mego, Baláž, Krchnár, Kočík, Kalivoda, Kramár, Šarmír, Baláž, Repa, Ferenčík, Áč
Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U13): "Od úvodu zápasu sme jasne dominovali vo všetkých herných činnostiach. Ukázali sme množstvo pekných akcií z čoho sme dávali góly. Veľmi dobre sme držali šírku ihriska a snažili sme sa o kolmé prihrávky, čo nám aj vychádzalo. Chalani pristúpili k zápasu zodpovedne a koncentrovane. Čo ma veľmi teší, že dávame dosť gólov, ale musím pochváliť celé mužstvo za defenzívu. Tretí zápas sme nedostali gól."
Poradie: 4. miesto, 21 bodov, skóre 164:23
Najbližší zápas: Streda 16.11.14:00 FC Nitra U13 - FC Spartak Trnava U13 (Nitra)
FC Spartak Trnava U12 - FK Slovan Levice U12 25:0 (10:0)
Góly: 6x Blaško, 5x Ilavský, 4x Mesíček, 3x Kubišta, 3x Stano, Gašparík, Kubovič, Kučerka, Denkócy
SPARTAK: Tanaysi, Gajdoš - Skukálek, Stano, Valovič, Sklenár, Mesíček, Horník (C), Blaško, Ilavský, Gašparík, Železník, Kubovič, Šebek, Kučerka, Denkócy, Béreš, Kubišta
Patrik Malý (tréner Spartaka U12): "V zápase sme od začiatku až do konca boli dominantní. Súperovi sme dovolili počas zápasu iba raz vystreliť na bránku, pričom sa vyznamenal Tanaysi. Mužstvo si zaslúži pochvalu, že zápas nepodcenili, neuľahčovali si veci a že sa nám podarilo vsietiť veľký počet gólov. Takisto sme predviedli veľa pekných kombinácií, ktoré boli prenesené z tréningového procesu. Výsledok mohol byť aj vyšší, no niektoré šance ostali nevyužité."
Poradie: 8. miesto, 18 bodov, skóre 106:70

OFK Dunajská Lužná ženy - FC Spartak Trnava ženy A 1:1 (1:0)
Góly:
16. Valášková - 75. Augustovičová
ŽK: 50. Valášková - 50. Vargová
SPARTAK: Kreutzová - Schwarzová, Kováčová, Jankechová, Hudcovičová, Paveleková (C), Vargová (83. Adámková), Zošiaková, Minarovičová, Augustovičová, Žlnayová
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "Do zápasu sme išli aj napriek veľkým problémom kádra, kde absentovalo až 13 hráčok, s ktorými sa nemohlo z rôznych dôvodov počítať, s cieľom vyhrať a prezentovať sa dobrou hrou. Prvý polčas bol z našej strany zlý, nedokázali sme sa ukľudniť a dostať sa do tempa. Súper využil jednu z mála pochybení nášho družstva a skóroval. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívnejšie, lepšie sme dostupovali, napádali hráčky súpera už pri ich rozohrávke, čoho výsledkom bol gól Augustovičovej. Následne sme si vypracovali ešte šance, ale nedokázali sme mať kľud v zakončení a tak sa zrodila remíza. Dievčatám nemôžem vyčítať snahu, chuť bojovať za farby Spartaka, ale zbytočne boli nervózne, nedokázali v niektorých momentoch podržať loptu a zbrklo riešili situácie. Problém nebol v kvalite, kde sme v herných činnostiach mali jednoznačne navrch, ale problém je v hlavách hráčok. Skutočne tento kolektív má pred sebou veľkú budúcnosť, ale musí na sebe viac popracovať a byť aj sebakritický voči sebe. Celú jeseň hodnotením pozitívne, dostali sme len 4 góly, dali sme 41, ale nevyhli sme sa zaváhaniam, ktoré pripisujem skôr neskúsenosti zvládať ťažšie zápasy a v psychickej stránke hráčok."
Poradie: 3. miesto, 21 bodov, skóre 41:4
Najbližší zápas: Sobota 25.3.2017 15:00 TJ Kopčany ženy - FC Spartak Trnava ženy A

FC Spartak Trnava ženy B - FK Dúbravka 1:6 (0:2)
Góly: 65. Práznovská - 20., 33., 67. a 74. Menkeová, 46. Masárová, 87. Kozlová
SPARTAK: Nádaská - Hesková, Chlpatá, Švajdová, Richnáková, Švikruhová (C), Stegmannová, Šimončičová, Práznovská, Moravcová, Šimurdová
Igor Švajda (tréner žien Spartaka B): "Tento zápas hodnotím ako najhorší v jesennej časti súťaže. Pre zranenia a choroby sme nastúpili len s jedenástimi hráčkami, bez možnosti striedať. Už v prvom polčase bolo na striedanie vhodných päť hráčok, ktoré zaostávali za svojimi predchádzajúcimi výkonmi. V útoku a v strede ihriska sa nepodržala lopta z čoho ťažil súper a dosť preťažená obrana robila chyby aj svojim nedôrazom . Ďalšou našou bolesťou bolo nepremieňanie vyložených gólových šancí. Výsledok mohol byť priaznivejší."
Poradie: 10. miesto, 5 bodov, skóre 9:30
Najbližší zápas: Nedeľa 26.3.2017 14:00 FC Spartak Trnava ženy B - NMŠK 1922 Bratislava

FC Nitra žiačky - FC Spartak Trnava žiačky 2:4 (1:2)
Góly:
8. Svobodová (vlastný), 10. Nagyová, 37. Pelikánová - 15. a 36. Cepková, 69. Strmenská
SPARTAK: Prokešová - Pivarčiová, Čambalová, Poláková, Uváčková, Karabová (C), Strmenská, Bajerová, Cepková, Trajlínková, Tanečková
Striedali: Mrázová, Hornáčková, Kolláriková, Harajová
Pavol Strmenský (tréner žiačok): "Proti favoritovi súťaže dievčatá podali koncentrovaný a po taktickej stránke veľmi dobrý výkon. Sústredili sme sa hlavne na pozornú a dôslednú obranu v okolí nášho pokutového územia a po zisku lopty sme vyrážali do nebezpečných rýchlych protiútokov, z ktorých dva sa nám podarilo aj gólovo zakončiť. Bezradnosť a stereotyp súpera sme ešte v samom závere potrestali štvrtým gólom a Nitre sme tak pripravili prvú prehru v sezóne. Dievčatám ďakujem za disciplinovaný a zodpovedný prístup k zápasu."
Poradie: 3. miesto, 15 bodov, skóre 51:18
Najbližší zápas: Sobota 25.3.2017 13:00 TJ Kopčany žiačky - FC Spartak Trnava žiačky