Víkendové zápasy všetkých mládežníckych kategórií

Starší dorastenci odohrali dobrý zápas v Trenčíne ale nepodarilo sa im streliť gól. Mladší dorastenci hrali cez víkend derby zápasy so Slovanom. Žiacke kategórie odohrali svoje zápasy s Interom Bratislava. Áčko žien a žiačky rozbili rovesníčky z Dunajskej Stredy. Juniorky prehrali jedno gólovým rozdielom vo Svätom Jure.

AS Trenčín U19 - FC Spartak Trnava U19 1:0 (1:0)
Gól:
20. Levai
ŽK: 24. Rusnák, 44. Jánošík, 56. Sedláček (všetci Trenčín)
SPARTAK: Vantruba - Zaduban, Štrba, Kiss, Kollár, Juriš, Lauko (74. Martinko), Bango, Martinka (74. Dráfi), Vangel, Zolvík
Stanislav Macek (tréner Spartaka U19): "V Trenčíne sme sa chceli prezentovať útočným rýchlym futbalom s vysokým presingom, čo sa nám aj podarilo. Okrem prvej desaťminútovky sme boli počas celého zápasu lepším družstvom a nedovolili sme súperovi absolútne rozvinúť jeho kombinačnú hru. Hrali sme s chuťou, s výborným pohybom a dostávali sme sa do nebezpečných situácií, ktoré sme ale bohužiaľ nedotiahli do konca. Veľmi dobre sme prepínali v obidvoch fázach hry a náš prechod do útoku bol priamočiary a nebezpečný. Škoda, že sme sa nepresadili gólovo, pretože chlapci si za predvedený výkon zaslúžili vyhrať. Musíme ešte popracovať na finálnej fáze, ale nemôžme sa vyhovárať na nič, pretože futbal sa hrá na góly a tie sme bohužiaľ nestrelili. Sme sklamaní z výsledku, ale taký je futbal."
Poradie: 4. miesto, 14 bodov, skóre 8:8
Najbližší zápas: Sobota 22.10.2016 11:00 FC Spartak Trnava U19 - FK Senica U19 (Slávia)

FC Spartak Trnava U17 - ŠK Slovan Bratislava U17 1:1 (1:1)
Góly:
5. Mihálek - 23. Potoma
ŽK: 50. Mánik - 74. Bojnák
SPARTAK: Horváth - Mánik (55. Michalička), Kozák, Tumma, Petráš, Prelovský, Daniel (C), Mihálek, Kopšík (46. Sopko), Jirka (66. Koricina), Babják (63. Ružička)
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "Vstup do derby zápasu s dlhodobou tradíciou sme mali výborný. Už v piatej minúte sme po rýchlom protiútoku strelili vedúci gól. Súper, ktorý má svoju kvalitu, prebral iniciatívu a snažil sa o vyrovnanie. My sme dobrou organizáciou v defenzíve prehustili stred ihriska, včas dostupovali k hráčom a neumožnili súperovi ohroziť našu bránu. V jednom prípade sme chybovali a po rohovom kope s pomocou vetra, lopta skončila v našej sieti. Aj v druhom polčase sa hral medzi šestnástkový futbal s častými osobnými súbojmi. Z našej strany bez vytvorenia vyloženej šance skórovať. Pri konci zápasu sme mali šťastie, keď hostia nevyužili dve dobré gólové príležitosti. Za bojovnosť a nasadenie je remíza zaslúžená. Musíme popracovať na ofenzíve a byť viac nebezpeční pre súperovu bránu, najmä v domácom prostredí."
Poradie: 10. miesto, 7 bodov, skóre 8:10
Najbližší zápas: Sobota 22.10.2016 11:00 AS Trenčín U17 - FC Spartak Trnava U17 (Nemšová)

FC Spartak Trnava U16 - ŠK Slovan Bratislava U16 0:1 (0:0)
Gól:
55. Polakovič
ŽK: 76. Farkaš, 72. Polakovič (obaja Slovan)
SPARTAK: Miček - Marík, Mesík, Grík, Lovász, Burian, Benovič, Nebyla, Bindics (C), Zedek, Brodziansky (71. Fraňo)
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16): "Odohrali sme zatiaľ náš najhorší zápas. Snažili sme sa viesť postupný útok, ktorý nám vychádzal maximálne po obrancov. Následný výber miesta ďalších hráčov v zápase bol slabý, čomu nasvedčuje aj analýza hernej aktivity každého hráča v zápase, ktorá ukázala minimálny počet herných činností, najmä stredových hráčov. Na druhej strane sme sa dostali hneď na začiatku zápasu do vyloženej šance bez strelenia gólu. Nasledujúce možnosti zlyhali vo finálnej fáze. Súper sa spoliehal na pár individualít, ktoré dokázali prečísliť obchádzaním, prípadne pretlačením lopty cez našich hráčov."
Poradie: 3. miesto, 19 bodov, skóre 19:5

FC Spartak Trnava U15 - Inter Bratislava U15 0:1 (0:0)
Gól: 45. Majtán
SPARTAK: Paulen - Drozda, Káňovič, Grunský (48. Hmam), Sekera, Mego (C), Dibala (48. Talamon), Záhumenský (58. Horváth), Vrška, Belko (48. Haraj), Ondreák
Milan Suchý (tréner Spartaka U15): "Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne, zápas mal od začiatku slušné tempo, akcie sa striedali na oboch stranách. My sme boli aktívnejší v medzihre, snažili sme sa o kombináciu, ťažko sme sa však dostávali do finálnej fázy. Ak sa nám aj podarilo dostať sa do zakončenia, väčšinou bolo nepresné. Súper zväčša hrozil z brejkových situácii. Aj v druhom polčase pokračoval zápas v podobnom duchu. Súper však jednu zo situácií pretavil do gólu a rozhodol tým o výsledku. My sme boli stále aktívnejší, ťažko sme sa však presadzovali proti kvalitnej defenzíve hostí. Chýbalo nám lepšie otáčanie ťažiska hry a kvalitná kolmá prihrávka. V koncovke riešime situácie zbrklo alebo nedôrazne. Napriek tomu si myslím, že sme si prehrať nezaslúžili."
Poradie: 8. miesto, 10 bodov, skóre 7:15
Najbližší zápas: Sobota 22.10.2016 10:00 Spartak Myjava U15 - FC Spartak Trnava U15 (Turá Lúka)

FC Spartak Trnava U14 - Inter Bratislava U14 5:2 (4:0)
Góly:
9. Tomovič, 10. Karhan, 18. Púchlo, 19. Laczko, 62. Jasovský - 36. Chrupka, 70. Turčánik
SPARTAK: Žbodák -Rojka (41. Blaško), Kukuč (56. Štrbka), Polák (50. Jasovský), Strečanský (63. Adamkovič), Húževka, Karhan (C), Kotlár, Laczko (57. Ševeček), Púchlo, Tomovič
Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "Od úvodu sme sa snažili súpera dostať pod veľký tlak. Chceli sme mu vnútiť našu hru, hrať kolmo, čo nám vychádzalo na výbornú a v 19. minúte sme vyhrávali 4:0. Druhý polčas sme podali podpriemerný výkon preto sme maximálne nespokojní s druhou polovicou zápasu. Hráči sa uspokojili a súper dominoval do konca zápasu. V ďalších zápasoch to musíme zlepšiť a hrať aktívne do poslednej minúty."
Poradie: 4. miesto, 19 bodov, skóre 24:11

Inter Bratislava U13 - FC Spartak Trnava U13 1:17 (1:8)
Góly Trnavy: 4x Baláž, 3x Nagy, 2x Krchnák, 2x Kočík, 2x Trebatický, Mego, Kusý, Kucharík, Polák (Inter - vlastný)
SPARTAK: Kondé, Amrich - Šutta, Krchnák, Malovec, Nagy, Kucharík, Strmenská (C), Lukáč, Áč, Kukučka, Drozda, Kusý, Baláž, Kočík, Kramár, Šarmír, Baláž, Repa, Ferenčík, Mego, Trebatický
Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U13): "Veľmi dobrý zápas z našej strany. V každej jednej činnosti sme boli lepší, rýchlejší a kľudnejší v zakončení. Mali sme krásne gólové akcie. Chalani hrali zodpovedne a užívali si zápas."
Poradie: 7. miesto, 12 bodov, skóre 97:40
Najbližší zápas: Nedeľa 23.10.2016 10:00 FC Spartak Trnava U13 - Spartak Myjava U13 (Slávia)

Inter Bratislava U12 - FC Spartak Trnava U12 9:4 (5:1)
Góly Trnavy:
2x Ilavský, Blaško, Ščasný
SPARTAK: Tanaysi, Gajdoš - Skukálek, Stano, Valovič, Sklenár, Vajdík, Mesíček, Horník (C), Blaško, Ilavský, Gašparík, Železník, Malec, Ščasný, Adamkovič, Paulen, Béreš, Krchnár, Kubovič, Šebek, Kučerka
Patrik Malý (tréner Spartaka U12): "
Videli sme zápas, kde keď príde k podceneniu súpera zo strany hráčov, ktorí si myslia, že víťazstvo príde samo bez žiadnej driny. V prvom polčase sme sa herne trápili, hráči nenabehli správne do tempa zápasu. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, no bez výraznejších šancí. Tú prvú mal po individuálnej akcii Ilavský, avšak trafil žrď. Na druhej strane mal veľkú príležitosť Mesíček avšak súperov brankár bravúrne vyrazil. A ako to u nás býva zvykom, po nevyužitých príležitostiach prišli dva lacné góly, pričom jeden sme si dali sami po tečovanej strele a druhý po individuálnej chybe. V priebehu 20 až 25 minúty sme inkasovali 4 góly čo nás absolútne stálo zápas. V druhom polčase hráčom nemožno vytknúť snahu, podarilo sa nám i skórovať no opäť sme inkasovali po nedisciplinovanosti a individuálnych chybách. Čaká nás tvrdá práca, nakoľko vieme, že nám chýba kvalita vo veľa ukazovateľoch."
Poradie: 10. miesto, 9 bodov, skóre 59:68

FC Spartak Trnava ženy A - FC DAC Dunajská Streda ženy 10:0 (4:0)
Góly:
1. Gajdová, 15. a 19. Kreutzová, 18. Zošiaková, 60. Žlnayová, 62. Paveleková, 80. a 82. Augustovičová, 85. Schwarzová
SPARTAK: Imreová - Valentovičová, Žlnayová, Jankechová (46. Minarovičová), Sulíková, Hudcovičová (65. Schwarzová), Paveleková (C), Vargová (61. Augustovičová), Gajdová, Kreutzová, Zošiaková
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "Úvod zápasu nám vyšiel podľa predstáv a hneď na začiatku sme dali gól zásluhou Gajdovej. Potom sme v prvom polčase pridali ďalšie tri góly. Nevyhli sme sa však pasážam, kde sme nechali hrať súpera. Boli sme málo dôrazní a dievčatá sa ako keby uspokojili. Cez prestávku sme si nejaké veci vyjasnili a v druhom polčase súpera jednoznačne prevýšili vo všetkých oblastiach. Dievčatá ukázali veľmi pekné kombinácie a strelili aj pekné góly, na ktorých sa podieľali viaceré hráčky a to okrem spomínanej Gajdovej aj Kreutzová, Žlnayová, Augustovičová, Paveleková, Schwarzová a Zošiaková. Musím pochváliť aj súpera, ktorý neprišiel doslovne betónovať ale snažil sa hrať futbal. Potešiteľné pre mňa ako trénera je konkurencia v družstve, Do zápasu sme nastúpili opäť v inom zložení, a dievčatá ukázali svoju kvalitu a oprávnenosť byť v tomto tíme. Tiež musím pochváliť dievčatá aj za to, že dokážu hrať na viacerých postoch, čo je v súčasnej dobe vzhľadom k veľkej maródke, ktorá nás trápi, veľmi dobré. Gratulujem dievčatám k zaslúženému víťazstvu a verím že ich to ešte viac povzbudí, aby na sebe pracovali a zlepšovali sa."
Poradie: 2. miesto, 16 bodov, skóre 36:2
Najbližší zápas: Nedeľa 23.10.2016 15:00 ŠK Vrakuňa Bratislava ženy - FC Spartak Trnava ženy A (Bratislava - Vrakuňa)

ŠK Svätý Jur ženy - FC Spartak Trnava ženy B 1:0 (1:0)
Gól:
30. Fiantoková
SPARTAK: Nádaská - Šimončičová (C), Hanzelová, Švajdová, Žgančíková, Stegmannová, Práznovská, Moravcová, Hesková, Richnáková (75. Bednáriková), Valentová
Igor Švajda (tréner žien Spartaka B): "Do Svätého Jura sme išli s malou dušičkou, lebo zostava bola poznamenaná zraneniami a chorobami hráčok. Dievčatá hneď od začiatku pristúpili k zápasu s veľkým odhodlaním, výsledkom čoho bol vyrovnaný zápas a nebolo poznať že hrá štvrté mužstvo s desiatym. Súper dal gól v 30. minúte po našej zlej rozohrávke v strede ihriska. Od tohto momentu sme začali vyvíjať tlak na súpera a začali sme si vypracovávať šance, ktoré ostali nevyužité. Dobrou hrou v obrane bol súper eliminovaný tak, že si nevypracoval žiadnu šancu. Kladne hodnotím to že sme vnucovali súperovi našu hru a neprestávali sa snažiť o vyrovnanie. Ako nedostatok hodnotím strašne veľa odovzdaných lôpt súperovi v útočnej časti hry, zbrklosť pri premieňaní šancí a minimálnu streľbu zpoza šesťnástky."
Poradie: 10. miesto, 4 bodov, skóre 8:21
Najbližší zápas: Nedeľa 23.10.2016 14:00 FC Spartak Trnava ženy B - TJ Sokol Bodíky ženy (Slávia)

FC Spartak Trnava žiačky - FC DAC Dunajská Streda žiačky 6:2 (1:0)
Góly:
8., 52., 55. a 70. Strmenská, 45. Trajlínková, 54. Harajová - 39. Molnárová, 65. Flaska
SPARTAK: Prokešová - Tanečková, Čambálová, Mrázová, Hornáčková, Karabová (C), Bajerová, Trajlínková, Strmenská, Harajová, Uváčková
Pavol Strmenský (tréner žiačok Spartaka): "Dievčatá sa od začiatku zahryzli do svojho súpera a ovládli stred poľa. Vytvorili si viacero dobrých gólových príležitostí ale v prvom polčase čarovala brankárka súpera a i vďaka nej bol v polčase rozdiel iba jedno gólový. V druhom polčase sme zlepšili efektivitu v koncovke a súperovi sme nedali žiadnu šancu na zvrat v zápase."
Poradie: 3. miesto, 12 bodov, skóre 46:14
Najbližší zápas: Sobota 22.10.2016 13:00 Spartak Myjava žiačky - FC Spartak Trnava žiačky (Myjava)