Víkendové zápasy všetkých mládežníckych kategórií

Cez víkend odohrali naše mládežnícke tímy ďalšie zápasy. Starší dorast má za sebou derby. Mladší dorastenci cestovali do Nitry. Starší žiaci si zmerali sily s Karlovkou a mladší s Dunajskou Stredou. Ženy hrali o prvé miesto s NMŠK Bratislava, juniorky doma s Čakou a žiačky vyhrali v Šali.

FC Spartak Trnava U19 - ŠK Slovan Bratislava U19 1:1 (1:1)
Góly:
31. Kollár - 4. Zemko
ŽK: 41. Dráfi, 53. Bango - 59. Zemko
SPARTAK: Urminský - Zaduban, Štrba, Kiss, Kollár - Bango, Juriš, Vangel - Drobný, Sviatko (75. Martinka), Dráfi (75. Martinko)
Stanislav Macek (tréner Spartaka U19): "V derby zápase sme chceli veľmi uspieť, ako výkonom , tak i výsledkom. Začali sme zbytočne nervózne a s rešpektom. Už v 4.minúte sme nedohrali rohový kop a súper otvoril skóre. Táto situácia nás rozhodila a ťažko sme sa dostávali do tempa. Mali sme problém s presnosťou v prechodovej fáze a súper z kompaktného bloku hrozil z brejkov a následných štandardných situácií. V 30.minúte zastavili hostia prienik Vangela do pokutového územia faulom a Kollár vyrovnal z penalty. Druhý polčas sme chceli ísť jednoznačne za víťazstvom, zlepšili sme pohyb, boli sme viac na lopte a boli sme lepším mužstvom. Dobre nám fungovala stredová trojica, kde sme dominovali a z toho plynula naša prevaha. Bohužiaľ sme znovu doplatili na koncovku, čo je rozhodujúci faktor pre vývoj a konečný stav každého zápasu. Mali sme 3-4 výborné možnosti strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale chýba nám vo finálnej fáze jednoznačne pokoj a možno i troška šťastia. Sme sklamaní, mohli a mali sme tento zápas zvládnuť lepšie, hlavne výsledkovo."
Poradie: 3. miesto, 14 bodov, skóre 8:7
Najbližší zápas: Nedeľa 16.10. 13:00 AS Trenčín U19 - FC Spartak Trnava U19 (Nemšová)

FC Nitra U17 - FC Spartak Trnava U17 2:0 (1:0)
Góly: 40. Tancík, 66. Ivančík
ŽK: 26. Šútorík (Nitra)
SPARTAK: Horváth - Polačik, Kozák (75. R. Mánik), Tumma, Akbar, Daniel (C), Mihálek, Kopšík, Sopko (54. Jirka), Babják (63. Horvát), Tóth (48. Koricina)
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "Po dlhšom čase sme chceli pretrhnúť nepriaznivé výsledky a bodovo uspieť. Čo sa nám v prvom polčase darilo, keď sme súpera eliminovali v strede ihriska a on prakticky neohrozil našu bránu. My sme mali viac z hry a aj pár vydarených akcií, ale v rozhodujúcich momentoch (finálnej fáze), chýbal väčší dôraz, presnosť, správne rozhodnutie a kúsok futbalového šťastia. To sa nám odklonilo v poslednej minúte prvého polčasu, keď sme neodkopli loptu zo šestnástky a pomocou teču skončila v našej sieti. V druhom polčase sme sa snažili o vyrovnanie skóre ale do vyloženej šance nás súper nepustil. Práve naopak, my sme chybovali pri rozohrávke a Nitra zvýšila svoj náskok, ktorý si do konca zápasu ustrážila."
Poradie: 10. miesto, 6 bodov, skóre 7:9
Najbližší zápas: Sobota 15.10. 11:00 FC Spartak Trnava U17 - ŠK Slovan Bratislava U17 (Slávia)

FC Nitra U16 - FC Spartak Trnava U16 2:4 (1:2)
Góly: 1. Antal, 80. Hambálek - 13. a 63. Bindics, 27. a 72. Benovič
ŽK: 46. Brodziansky (Spartak)
SPARTAK: Miček - Grík, Lovász, Burian, Benovič, Nebyla, Bindics (C), Zedek (75. Grunský), Fraňo (70. Ďurina), M. Marík (31. R. Marík), Brodziansky (63. Stanek)
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16): "Zápas sme začali s chybou, kde nevhodným typom kopačiek pri odkopnutí lopty došlo k pošmyknutiu a následnému zlému odkopu, ktorý zachytil súper a dal hneď v prvej minúte gól. Ďalších 13 minút bolo maximálne nekoncentrovaných a hráči hrali neorganizovane. V 13. minúte nám vyšiel repressing, získali sme loptu, pri vypichnutí došlo k faulovaniu hráča a pokutový kop. Po vyrovnaní sa naša hra dostala do požadovaných parametrov. Čoraz viac sme sa dostávali do medzihry s držaním lopty a prípravy na predfinálnu a finálnu fázu hry. Súper sa pokúšal o pressing, no hráči riešili kritické herné situácie individuálne obchádzaním napádajúceho súpera a tým sme sa dostávali do vytvárania ďalších postupných útokov. Musíme zrýchliť vedenie útoku s využitím vzniknutých voľných priestorov neorganizovanej súperovej obrany."
Poradie: 1. miesto, 19 bodov, skóre 19:4

FKM Karlova Ves U15 - FC Spartak Trnava U15 0:2 (0:0)
Góly: 49. Dibala, 61. Záhumenský
SPARTAK: Benke - Sekera, Ševčík (64. Káňovič), Balažovič, Drozda, Drobena (49. Záhumenský), Mego (C), Dibala (64. Haraj), Vrška, Belko (64. Horváth), Ondreák (55. Hmam)
Milan Suchý (tréner Spartaka U15): "Od úvodu sme boli dominantným mužstvom, snažili sme sa o konštruktívne otváranie hry, mali sme dobré držanie lopty, vo finálnej fáze sme však mali problém s dobre organizovanou defenzívou súpera. V prvom polčase sme si vytvorili niekoľko príležitostí, najväčšiu šancu mal Vrška, ktorého hlavičku reflexívne vyrazil domáci brankár. Aj v druhom polčase to bola v podstate hra na jednu bránu. My sme však zefektívnili koncovku, keď sa strelecky presadili Dibala a Záhumenský. Som spokojný s výkonom mužstva, dosiahli sme zaslúžené víťazstvo. Domáci si za celý zápas nevytvorili vyloženú príležitosť, som rád, že sa v koncovke presadili dvaja stredoví hráči."
Poradie: 8. miesto, 10 bodov, skóre 7:14
Najbližší zápas: Nedeľa 16.10. 10:00 FC Spartak Trnava U15 - FK Inter Bratislava U15 (Slávia)

FKM Karlova Ves U14 - FC Spartak Trnava U14 0:0
SPARTAK: Žbodák - Laczko (58. Kukuč), Strečanský, Karhan (C), Pomšahár, Kotlár, Púchlo (36. Polák), Petráš, Blaško (65. Ševeček), Jasovský (49. Weisenpacher), Adamkovič (36. Tomovič)
Roman Hudec (tréner Spartaka U14): "Počas celého zápasu sme mali problémy s dobre organizovanou obranou domácich. V zápase sme síce mali hernú prevahu a držanie lopty ale boli tam slabšie individuálne herné výkony jednotlivcov. Snahu hráčom nemožno uprieť ale nepodali sme optimálny výkon."
Poradie: 5. miesto, 16 bodov, skóre 19:9

FC Spartak Trnava U13 - FC DAC Dunajská Streda U13 6:4 (3:3)
Góly Trnavy:
2x Kočík, Kucharík, Kukučka, Repa, Trebatický
SPARTAK: Amrich, Mihočka - Šutta, Krchnák, Nagy, Kucharík, Strmenská, Áč, Kukučka, Drozda, Kusý, Baláž, Krchnár, Ferenčík, Kalivoda, Kramár, Šarmír, Repa (C), Baláž, Trebatický, Kočík
Tomáš Bartoš (tréner Spartaka U13): "Do zápasu sme vstúpili veľmi slušne. Snažili sme sa o postupný útok už od brankára. Chalani si verili a veľmi slušne kombinovali a menili ťažisko hry a z toho sme si vytvárali gólove šance. Ak budeme viac efektívnejší v zakončení, tak budeme mať väčší kľud a hráči nemusia mať nervozitu pred koncom zápasu, lebo si vypracujeme veľa šancí, ktoré nepremieňame. Chválim chalanov za nasadenie a predvedenú hru."
Poradie: 7. miesto, 9 bodov, skóre 80:39
Najbližší zápas: Sobota 15.10. 10:00 FK Inter Bratislava U13 - FC Spartak Trnava U13 (Bratislava)

FC Spartak Trnava U12 - FC DAC Dunajská Streda U12 5:3 (4:1)
Góly Trnavy: Gašparík, Blaško, Kubišta, Valovič, Sčasný
SPARTAK: Tanaysi - Skukálek, Valovič, Pavlen - Sklenár- Mesíček, Adamkovič, Malec, Gajdoš - Stano, Sčasný, Vajda - Horník(C) - Blaško, Ilavský, Kubišta, Železník, Gašparík, Béreš
Patrik Malý (tréner Spartaka U12): "Videli sme veľmi zaujímavý zápas z oboch strán. Na jednej strane musím pochváliť tím DAC, ktorý sa snažil hrať kombinačný futbal, na strane druhej sme i my predviedli vcelku pekný futbalový výkon, kde sme mohli vidieť množstvo zaujímavých či už kombinácií, veci z tréningového procesu aj pekné gólové akcie. Povedal by som, že v úvode zápasu sme pôsobili zakríknuto, produkovali sme veľa nepresností. Až po prvom inkasovanom góle sme sa osmelili, hráči si začali viac veriť, začali sme byť dominantnejší jeden na jedného. Dalo by sa povedať, že hru sme počas zápasu mali pod kontrolou. Mali sme i ďalšie príležitosti aj keď treba povedať, že nebyť brankára Tanaysiho, výsledok mohol byť iný. Chlapcov však treba za predvedenú hru pochváliť. Veľkým prínosom pre nás boli aj hráči z U11, ktorí ukázali kvalitu."
Poradie: 9. miesto, 9 bodov, skóre 55:59

NMŠK Bratislava ženy - FC Spartak Trnava ženy A 1:0 (1:0)
Gól:
29. Sopóciová
SPARTAK: Imreová - Valentovičová, Schwarzová (61. Kreutzová, Jankechová, Gajdová, Minarovičová (76. Eckerová), Paveleková, Zošiaková, Žlnayová, Vargová, Škulová
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): ""Zápas sme prehrali po góle na konci prvého polčasu a vlastne po jedinej chybe v obrannej fáze. Celkovo sme však zápas nezvládli, tak ako sme si predstavovali. Hlavne v prvom polčase sme boli málo dôrazní, na loptu sme doslova čakali. Toto musíme jednoznačne zlepšiť. Musíme byť agresivnejší, ísť do každej lopty. V druhom polčase sme to zlepšili ale gólu sme sa aj napriek príležitostiam nedočkali. Verím, že po tomto zápase nastane zlom aj v tzv. šťastí. Súper trestal našu jedinú chybu, pričom my sme ich chyby potrestať nedokázali a chýbalo tak malo. K tomuto tzv. futbalovému šťastiu však dievčatá musia ísť oproti svojou snahou zabojovať a potrénovať ešte viac. Futbalovo sme nesklamali, zápas nevyhral lepší tím ale šťastnejší. Svedčala by mu remíza. Takéto zápasy však naše dievčatá potrebujú ako soľ."
Poradie: 3. miesto, 13 bodov, skóre 26:2
Najbližší zápas: Nedeľa 16.10. 16:00 FC Spartak Trnava ženy A - FC DAC Dunajská Streda ženy (Slávia)

FC Spartak Trnava ženy B - FC Čaka ženy 1:3 (1:1)
Góly:
47. Moravcová - 38. Boldišová, 80. Pavlovicsová, 90. Gyepesová
SPARTAK: Šimončičová - Hanzelová (46. Lukovičová), Holcová (55. Bednáriková), Švajdová, Žgančíková, Švikruhová (C), Nádaská, Stegmannová, Práznovská, Moravcová, Hesková (66. Valentovičová)
Igor Švajda (tréner žien Spartaka B): "Do zápasu nastúpili dievčatá s odhodlaním pobiť sa o tri body a potvrdiť tak získané body z vonku z minulého týždňa. V prvom polčase sa hral medzi šestnástkový futbal plný osobných súbojov a veľkej snahy oboch súperov vyhrať tento zápas. Výsledkom bol šťastný gól hostí pred koncom polčasu. Po prestriedaní v druhom polčase sme vyrovnali z ukážkovej krídelnej akcie. Vyrovnávajúci gól povzbudil dievčatá v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu ale šance zostali nevyužite. V 55. minúte sa vážne zranila naša stopérka. Od tohto momentu bola naša hra rozháraná a v priveľkej snahe útočiť sme zabudli na zadné vrátka, čo využil super vedúcim gólom z brejku. Ale aj po góle chceli dievčatá vyrovnať ale už sa im to nepodarilo. Na dôvažok sme dostali v poslednej minúte tretí gól do otvorenej obrany. Dievčatá chcem pochváliť za to že sa nevzdávali a bojovali do konca celým srdiečkom."
Poradie: 9. miesto, 4 body, skóre 8:20
Najbližší zápas: Sobota 15.10. 15:00 ŠK Svätý Jur ženy - FC Spartak Trnava ženy B (Svätý Jur)

ŠK Duslo Šaľa - FC Spartak Trnava žiačky 0:2 (0:2)
Góly:
11. Trajlínková, 27. Hornáčková
SPARTAK:
Prokešová - Tanečková, Čambálová, Mrázová, Hornáčková, Bajerová, Trajlínková, Harajová, Karabová (C), Uváčková, Kolesíková
Striedali: Arnautovičová, Krchnáková, Kormúthová, Kolláriková
Pavol Strmenský (tréner žiačok Spartaka): "Omladený káder sa chytil svojej šance a po celý zápas držal súpera na dištanc. Dievčatá i napriek chybičkám v individuálnych činnostiach prevýšili svoje súperky najmä kolektívnym výkonom a dosiahli zaslúžené víťazstvo."
Poradie: 3. miesto, 9 bodov, skóre 40:12
Najbližší zápas: Nedeľa 16.10. 14:00 FC Spartak Trnava žiačky - FC DAC Dunajská Streda žiačky (Slávia)