Veľký piatok v podaní juniorov, Bystrici nasúkali štyri góly

V treťom kole skupiny o záchranu vycestovala juniorka Spartaka na pôdu Banskej Bystrici. O všetko podstatnom sa rozhodlo ešte v prvom polčase.

Z hlavného mužstva andelov sa na Štiavničkách predstavili brankár Vantruba, obranca Oravec, stredný záložník Košťál a útočník Yilmaz. Už v druhej minúte juniori viedli, presadil sa Košťál. O štyri minúty neskôr ho napodobnil Yilmaz, napriahol ľavačkou a brankár Brač nemal nárok - 0:2. Na ďalší gól čakali prítomní diváci do 33. minúty. Iľja Čeredničenko poslal svojich spoluhráčov do trojgólového trháku. Rezultát stretnutia uzavrel tesne pred odchodom do kabín Bangai. Po zmene strán viac gólov nepadlo. Andeli získali ďalšie dôležité body, ktoré im pomôžu na ceste do baráže o udržanie sa v druhej lige. Najbližšie privítajú doma v Červeníku Slovan Bratislava. Súboj má v sobotu 22.4. výkop o 16.30 hod.

FC Dukla Banská Bystrica - Spartak juniori 0:4 (0:4)
Góly:
2. Košťál, 6. Yilmaz, 33. Čeredničenko, 41. Bangai
Žlté karty: 15. Otrísal, 85. Bangai
SPARTAK: Vantruba - Otrísal, Cíferský (C), Juhás, Hrebík - Nidhal, Oravec, Košťál (71. Magdolen) - Čeredničenko, Yilmaz (58. Gombala), Sedlák (29. Bangai)
Rozhodovali: Sedlák - Špivák, Hrdlička
Diváci: 429

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Do Bystrice sme išli skromne, vzhľadom k tomu, že domáci celok je doma silný a agresívny. Cez zimu sa posilnili najmä v ofenzíve. Dávali sme si na nich pozor. Úvod nám vyšiel veľmi dobre, v šiestej minúte sme viedli 2:0. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Bol som spokojný s hrou v strede poľa, kde hral dobre Nidhal, Košťál a Oravec. Odzrkadlilo sa to na výsledku. Do druhého dejstva boli pokyny jednoznačné, pokračovať v hre z prvého polčasu. Zameriavať sa na strednú zónu a po zisku lopty vyrážať do rýchlych protiútokov, kde máme rýchlych hráčov. Dobrý výsledok sme si takticky postrážili."

Kubilay Yilmaz (strelec druhého gólu): "Vyšiel nám vstup do zápasu, vďaka Košťálovi sme viedli 1:0. Následne sa podarilo skórovať aj mne a za stavu 2:0 sme prebrali iniciatívu. Domáci si pred koncom polčasu vypracovali šancu na gól, z ktorej sa nám, vďaka rýchlemu protiútoku, podarilo pridať gól. Duel sme uzavreli pred prestávkou. Myslím si, že sme ako mužstvo podali dobrý výkon."