Starší žiaci hrali v Trenčíne, ženy cestovali do Bratislavy

Starší žiaci kategórie U15, po výbornom druhom polčase, vyhrali nad rovesníkmi z Trenčína 5:0. V kategórii U14 naši žiaci neboli takí dominantní a prehrali gólom z pokutového kopu. Náš ženský A - tím cestoval do Bratislavy, kde si hráčky zmerali sily s NMŠK ale domov odchádzali naprázdno po prehre 1:3.

AS Trenčín U15 - FC Spartak Trnava U15 0:5 (0:1)
Góly: 7. a 37. Csáno, 41. Bindics, 47. Zedek, 70. Burian
Trenčín: Kišac (54. Žákech) - Jambor (43. Svorada), Daniš, Valo, Zelníček, Laurinec (C), Kyselica, Ragan (45. Fábera), Tatranský, Krupa (39. Zelníček), Letenay (54. Straka)
Spartak: Rehák - Durdy, Grík, Burian, Lovász (68. Fraňo), Kozák (C), Nebyla (68. Rafajdus), Bindics (60. Benovič), Csáno, Zedek (66. Hecht), Repa (56. Žitný)

Eduard Vilčinský (tréner Spartaka U15): „Opäť nám vyšiel vstup do zápasu. Hneď v úvode sme využili chybu súperovho hráča a aktívny Csáno otvoril skóre. V zápase sme chceli brániť rozohrávku súpera už v jeho obrannej zóne, čo nám v prvom polčase veľmi nevychádzalo. Pri jednej akcii nás podržal brankár Rehák. Do polčasu sme mali ešte dve dobré šance, ale tie zostali nevyužité. Druhé dejstvo bolo z našej strany vynikajúce, nielen po výsledkovej, ale aj hernej stránke. Taktické zámery nám vychádzali a súpera sme vôbec nepustili do hry. Opäť sme skórovali v úvode, po kolmici Zedeka sa presadil Csáno a krátko na to sa znova ukázal Zedek. Najskôr bol faulovaný v pokutovom území a potom po ukážkovej prihrávke Bindicsa nedal brankárovi šancu. Výsledné skóre uzavrel z priameho kopu Burian. V zápase sme podali výborné individuálne výkony a pevne verím, že v nastolenom trende budeme pokračovať.“
Poradie: 1. miesto, 49 bodov, skóre 82:4

AS Trenčín U14 - FC Spartak Trnava U14 1:0 (0:0)
Góly:
61. Gajdoš (11m)
Trenčín: Kukučka - Frťala, Minárik, Sivoň, Mikulaj, Šimlovič, Plšek, Vaňovič (56. Murárik), Tomík (62. Mikušin), Gajdoš, Ďurec (70. Fabuš)
Spartak: Pánis - Ševčík, Balažovič, Mego (C), Filkorn, Ďurina, Belko, Záhumenský (56. Talamon), Vrška (60. Húževka), Drobena, Sekera (46. Stanek)

Maroš Skovajsa (tréner Spartaka U14): „Prehra z pokutového kopu nás veľmi mrzí, pretože sme boli odhodlaní odčiniť neúspešný výsledok z minulého týždňa. Vstup do stretnutia nám vyšiel a hráči sa snažili predzápasové inštrukcie prenášať na ihrisko. Vedeli sme, že cesta k úspešnému výsledku vedie cez vysoké napádanie a pokiaľ sa nám ho darilo realizovať, boli sme aktívnejším družstvom. Postupom času však naša hra začala byť nepresná, predovšetkým v obranných radoch a domácim sme ponúkli niekoľko príležitostí. V druhom polčase sme chceli pokračovať v aktívnom pressingu a byť dominantnejším tímom. Z tohto pohľadu sme odohrali oveľa lepší polčas, ale nedokázali sme si vytvoriť gólovú príležitosť. Jediný gól sme inkasovali z pokutového kopu, ktorému predchádzalo veľmi sporné prerušenie našej útočnej akcie rozhodcom, po avizovaní postavení mimo hry. V závere sme sa snažili ešte vytvoriť tlak, avšak chýbal nám väčší pokoj vo finalizácii akcií. Treba uznať, že náš súper hral dnes výborný zápas. Niektorí naši hráči nepodali svoj optimálny výkon, ale za prístup a nasadenie im nie je čo vyčítať.“
Poradie: 4. miesto, 36 bodov, skóre 69:14

NMŠK 1922 Bratislava - FC Spartak Trnava ženy A 3:1 (1:1)
Góly: 27. Sečková, 63. Kršjaková, 83. Horňáková - 34. Paveleková
NMŠK: Horňáková K. - Csibová, Adamiková, Kršjaková, Krčméryová (76. Eckerová), Kučerková (89. Hájosová), Horňáková M. (C), Sopóciová, Krasňanská, Sečková, Šafáriková (54. Tomašovičová)
Spartak: Voleková N. – Valentovičová (C), Schwarzová, Eckerová, Búranová (76. Augustovičová) – Križanovičová, Adámková, Paveleková – Gajdová, Žlnayová, Karabová

Marián Kováčik (tréner Spartaka ženy A): „Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu, nakoľko sme domácim boli vyrovnaným súperom a duelu by svedčala remíza. Dievčatá dodržiavali taktické pokyny. Súpera dostupovali, hrali vysoko disciplinovane a navzájom sa povzbudzovali. Bohužiaľ, nevyhli sme sa trom chybám, kde najskôr pri prvom góle sme nechali súperkám dostatok priestoru na zakončenie. Dievčatá to však nezlomilo, ale naopak povzbudilo a zaslúžene sme vyrovnali po peknej priamočiarej akcii, ktorú premenila a zakončila Paveleková. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním bojovať o víťazstvo. Napriek tomu sme spravili chybu, ktorú naša obrana riešila až v poslednom momente a to za cenu faulu v pokutovom území. Po premenenej penalte domácich sme viac otvorili hru, chceli sme vyrovnať a pobiť sa o body, ale súper zvýšil skóre po štandardnej situácií. Dievčatá boli po zápase smutné a sklamané, ale nemajú byť prečo. Bojovali, túžili získať body a hrali skutočne dobre. Zo zápasu sa musíme poučiť a zobrať si z neho dobré momenty. Tým boli disciplinovanosť, využívanie krídelných priestorov, pohyb hráčov bez lopty, vzájomné zabezpečovanie a podpora. Samozrejme, musíme popracovať na niektorých veciach, ktoré treba zlepšiť.“
Poradie: 4. miesto, 19 bodov, skóre 28:11