Starší žiaci bronzoví v halovej sezóne mládeže

Hráči Milana Suchého sa prezentovali výbornou hrou, ktorá im však, žiaľ, na celkové prvenstvo nestačila.

Halová sezóna mládeže odštartovala dvomi kvalifikačnými kolami. V tom prvom, na konci novembra v Leviciach, si spartakovská pätnástka zmerala sily s Nitrou, Zlatými Moravcami, Dunajskou Stredou a Levicami. Andeli postúpili bez straty bodu.

"Bol som príjemne prekvapený, pretože sme boli herne najlepší tím a k tomu sme strelili najviac gólov," uviedol tréner Suchý.

Z druhého kola mal záruku postupu iba jeden tím. Spartak narazil na Zlaté Moravce, Inter BA a Slovan Bratislava. Mužstvá hrali proti sebe dva zápasy. Napriek jednej prehre so Slovanom, ktorý Spartak v odvete porazil, dokázali andeli vyhrať skupinu a tešili sa z postupu do absolútneho finále.

"Stretli sme sa už s naozaj kvalitnými súpermi, keďže z prvého kola postupovali dvaja najlepší. Aj napriek prehre so Slovanom, kde sme podali dobrý výkon, si myslím, že sme boli jednoznačne lepší od súperov," povedal ďalej Milan Suchý.

Dejiskom finále bol Púchov. Počas dvoch dní sa Trnavčania stretli s Prešovom, Trenčínom a Žilinou. Hralo sa systémom každý s každým, duel trval 25 minút. Zápasy boli oveľa vyrovnanejšie, o čom svedčia aj tesné výsledky. V dvoch stretnutiach viedli spartakovci 3:1, no v oboch prípadoch inkasovali gól v poslednej minúte a prehrali. Stálo ich to lepšie umiestnenie.

"S Prešovom a Trenčínom sme mali vyhrať, nie prehrať o gól. Proti Žiline to bol najkvalitnejší zápas na turnaji, porazili sme celkového víťaza. Celkovo vládne spokojnosť, chýbal nám možno jeden gól a víťazstvo k lepšiemu umiestneniu," zhodnotil Suchý.

Z hráčov podľa jeho slov vyčnievali Nebyla, Mego, príjemne prekvapil z nižšej kategórie Kotlár, ktorý hral sebavedomo a strelil dôležité góly. Vďaka svojim výkonom skončil v prvej štvorke najlepších hráčov. Dobre zachytali aj obaja brankári.

Celkovým víťazom Halovej sezóny mládeže SFZ 2016/2017 sa stala MŠK Žilina.