Prípravka U11 vyhrala turnaj v Gabersdorfe

Kategória U11 (2005) sa dňa 14.05.2016 zúčastnila medzinárodného mládežníckeho turnaja v Gabersdorfe (Rakúsko) - 14.Internationales Pichler Bau Pfingstjugendturnier.

Na turnaji štartovalo 22 tímov zo 6 krajín (Rakúsko, Maďarsko, Taliansko, Slovinsko, Chorvátsko a Slovensko). Tímy boli rozdelené do 4 skupín (2 x po 6 tímov a 2 x po 5 tímov). Hralo sa na celú šírku ihriska s počtom hráčov 6 + 1 a hracím časom 1 x 13 minút.

Na turnaji štartovali tímy ako CFC Fiorentina, NK Celje, NK Maribor, NK Drava Ptuj, Ferencvaros Budapešť, Illés Akadémia Haladás Szombathely, LASK Linz, GAK Juniors a podobne.

V skupine sme si zmerali sily postupne s Youngsters Leibnitz, NK Maribor, NŠ Dobrovce - Miklavž, LASK Linz a JAZ GU Süd. V zápasoch v skupine sme herne dominovali. V prvom a druhom nám však chýbal väčší pohyb bez lopty. V zápase proti Youngsters Leibnitz sme si vypracovali dostatok gólových príležitostí, premeniť sa však podarilo iba jednu. Zápas s NK Maribor bol pre nás smolný. Herne sme súpera prevýšili, doplatili sme na dve chyby v rozohrávke, ktoré súper trestal a na 3 minútové vylúčenie nášho hráča, keď dostal neoprávnene modrú kartu. Dve minúty pred koncom sme dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu, záverečný tlak však vyrovnanie nepriniesol. Proti NŠ Dobrovce - Miklavž sme potvrdili našu hernú prevahu v tomto zápase tromi krásnymi gólmi. V ďalšom zápase nás čakal LASK Linz. Od úvodu sme boli veľmi aktívni, hráči veľmi dobre pracovali s loptou a presadzovali v hre 1:1. Našu hernú prevahu sme okorenili jedným krásnym gólom. V poslednom zápase proti víťazovi našej skupiny JAZ GU Süd sme súpera od úvodu zatlačili na ich polovicu. Vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí. Súper hrozil iba po rýchlych protiútokoch. Našu hernú prevahu sme však nestačili využiť na strelenie gólu a tak sa zápas skončil remízou.
V osemfinále sme sa stretli s GAK Juniors. Od úvodu sme herne dominovali. Z ojedinelého protiútoku však hostia otvorili skóre zápasu. O dve minúty na to sme však dokázali vyrovnať. V závere nám chytil brankár hostí naše gólové zakončenia a keď v poslednej minúte sme nepremenili nájazd na brankára prišli na rad pokutové kopy. Hráči to zvládli na výbornú. Hneď sa hlásili kto pôjde kopať a zoberie si na seba zodpovednosť. Prvý pokutový kop chytil súperovi výborne brankár Gajdoš a následne Blaško, Ščasný a Ilavský s obrovským prehľadom a kľudom svoje príležitosti premenili.

V semifinále nás čakala Illés Akadémia Haladás Szombathely. Naše výkony od zápasu k zápasu stúpali. Počas zápasu sme súpera nepustili k žiadnemu zakončeniu. Herne sme jednoznačne dominovali. V 5. minúte sa nám podarilo streliť gól. Mrzí nás, že ďalšie naše gólové príležitosti ostali nevyužité. Hráči však zvládli zápas po každej stránke na výbornú.

Vo finále celého turnaja sme narazili na KSC Donaustadt. Hráči si finále naplno užili. Ukázali ešte viac technických prvkov ako v predchádzajúcich zápasoch. Súpera sme na našu polovicu nepustili. Od úvodu sme ich herne prevýšili. Veľmi často sme sa presadzovali v hre 1:1 a po rýchlych a jednoduchých herných kombináciách sme si vypracovali veľké množstvo gólových príležitostí. Strelili sme dva krásne góly, škoda ďalších nepremenených príležitostí.
Posledné tri zápasy - osemfinále, semifinále a finále sme hrali hneď po sebe bez nejakej prestávky. O to viac si cením ako to po každej stránke - či hernej alebo psychickej, hráči zvládli na jednotku. Boli výborní a celkové 1. miesto si na turnaji zaslúžili. Súperov v skupine a aj vo vyraďovacích bojoch sme herne prevýšili, presadzovali sme sa v hre 1:1, mali veľmi dobrý pohyb bez lopty, dokázali sme si vypracovať viac gólových príležitostí, v závere turnaja sme mali omnoho viac síl a súperi nám nestačili už ani bežecky.

Na turnaj sme cestovali deň vopred. Prespali sme v krásnom prostredí zámku v Laubeggu. Opäť som ako tréner mal možnosť stráviť s hráčmi dostatok času nielen na ihrisku, ale aj mimo ihriska. Hráčov chválim za vzornú reprezentáciu klubu FC Spartak Trnava po každej stránke. Zaslúžia si veľkú pochvalu. Ďakujem aj rodičom za zabezpečenie dopravy na turnaj a povzbudzovanie počas zápasov. Všetci sme si turnaj naplno užili a odniesli si nielen krásne zážitky,ale aj nové skúsenosti. Chlapcov to motivuje do ďalšej tvrdej práce. Talent a tvrdá práca dokážu prekonať čokoľvek. Talent Ti otvorí dvere, ale až charakter Ťa pozve ďalej ku skvelej kariére. Výchova hráča na ihrisku, ale aj mimo ihriska je veľmi dôležitá. Víťazom je ten, kto sa neprestáva učiť a zlepšovať sa a rozširuje potenciál herných zručností. Tí, ktorí majú trpezlivosť robiť jednoduché veci dokonale, osvojujú si umenie robiť ťažké veci ľahko. Všetko je o napĺňaní jedinečnosti, ktorú má každý z nás. Malo by byť našou každodennou snahou napredovať v zúročovaní talentu a vlôh.

Na turnaji nás reprezentovali: Branislav Gajdoš, Simon Ščasný, Zoltán Dobrí, Dušan Stano, Richard Valovič, Mário Kubišta, Christián Ilavský, Martin Horník a Norbert Blaško

Tréner: Miko Viktor