Posledný duel vonku, Kadlec: Pre víťazstvo urobíme všetko

Posledný duel vonku, Kadlec: Pre víťazstvo urobíme všetko

Zverencov Miroslava Karhana čaká v piatok predposledný zápas v aktuálnom ročníku a zároveň posledný na súperovej pôde. Od 17.30 hod sa Spartak predstaví v Senici. Protivníkovi má čo vracať.

V poslednom vzájomnom stretnutí, na štadióne v Zlatých Moravciach, zobrala Senica hráčom Spartaka všetky tri body. Napriek tomu, že sa hralo iba na jednu bránu, po zmene strán rozhodol Kováč. Pred piatkovým súbojom si tak kabína nič iné ako tri body nepripúšťa.

"Mali sme jasnú prevahu, z ojedinelého útoku sa im podarilo skórovať. Musíme byť stopercentne pripravení na každú situáciu, ktorá sa v zápase môže udiať," prízvukuje Oliver Janso.

Z historického hľadiska pôjde o dvadsiate štvrté stretnutie medzi oboma celkami. Bilancia je naklonená na stranu Trnavy, deväťkrát vyhrala, sedemkrát sa body delili a v rovnakom počte zápasov triumfovala Senica. Na dlhšie obdobie to môže byť ale posledný vzájomný duel. Záhoráci sa boria s finančným problémami.

"Očakávam ťažký zápas. Súper má síce problémy, ale jeho hráči sa budú chcieť ukázať. Bude to náročný súboj," myslí si Kadlec.

Seničania sa na jar trápia. Tabuľkovo privíta deviaty tím siedmy. Od seba ich delí pätnásť bodov. Zverenci Miroslava Mentela získali v jarnej časti len sedem bodov. Dvakrát vyhrali a raz remizovali.

"Od úvodu ich musíme napádať, hrať tvrdo a do ničoho nepúšťať. Súper staví na defenzívu, počká si na rýchle protiútoky," uviedol ďalej Janso.

Ľavý obranca andelov sa vracia do známeho prostredia. Na Záhorí futbalovo dospieval v mládežníckych kategóriách. V drese Senice sa však nedokázal naplno presadiť. Podarilo sa mu to až v Trnave.

"Teším sa, chcem ukázať, že ma naučili hrať futbal. Dám do toho všetko," sľubuje vždy pozitívne naladený 23-ročný defenzívny hráč.

V piatok sa spartakovci budú môcť spoľahnúť aj na početnú podporu v hľadisku. Priaznivci Spartaka už dopredu avizovali rozlúčkový výjazd. Lístky v cene 3 eurá sú vo fanshope v predaji do piatka obeda. Zvyšok predáva pred vstupom do sektora hostí Branislav Fišera.

"Určite nám pomôžu. Vyhecujú nás k lepšiemu výkonu. Verím, že do Trnavy privezieme tri body," povedal Andrej Kadlec.

Veľa gólov sa v stretnutí neočakáva. Veď v posledných piatich zápasoch videli diváci len päť presných zásahov. Z toho tri strelila Senica. Tréner Miroslav Karhan nebude môcť využiť služby zraneného Babatoundeho Bella a Ivana Hladíka. Po treste za žlté karty sa ale na ihrisko vráti Emir Halilovič.

"Ideme tam s cieľom vyhrať. Za plným bodovým ziskom pôjdeme od prvej minúty. Budeme musieť pre to s loptou pracovať rýchlo a dobre sa pohybovať," dodal na záver pravý obranca Spartaka.

Či sa červeno-čírnym podarí zaknihovať jubilejné desiate víťazstvo proti Senici sa dozvieme v piatok od 17.30 hod.

aktuálne na spartak.sk