Po štyroch mesiacoch doma, Karhan: Nebudú platiť žiadne výhovorky, chceme vyhrať

Po štyroch mesiacoch doma, Karhan: Nebudú platiť žiadne výhovorky, chceme vyhrať

Andeli sa na Štadióne Antona Malatinského predstavili naposledy ešte minulý rok v decembri. Odvtedy hrali vonku a počas domácich duelov vítali súperov na neutrálnej pôde v Zlatých Moravciach. Aj preto si zverenci Miroslava Karhana v nedeľu proti Prešovu nepripúšťajú nič iné ako zisk troch bodov.

Novučičký trávnik z Holandska si spartakovci vyskúšali v priebehu týždňa i deň pred zápasom, keď absolvovali posledný tréning. Okrem Bella (operované koleno), Tótha (výron) a otázny je štart aj Čögleya (svalové zranenie), má tréner Karhan k dispozícii všetkých hráčov. Po treste za žlté karty sa vracia Oliver Janso.

"Trávnik je dobrý. Nebudú platiť žiadne výhovorky, že nám skočila lopta sama od seba či hráme na zlom ihrisku," uviedol Miroslav Karhan.

V poslednom dueli proti Žiline predviedol Spartak diametrálne odlišný výkon ako v predchádzajúcich zápasoch. Síce tri body nezískal, no zo zlepšenej hry môže ťažiť s Prešovom. Hráči Tatrana zdolali v Poprade Senicu. Plný bodový zisk si pripísali prvý raz od októbra 2016.

"Jedným očkom sledujeme každého súpera, no hlavne sa sústredíme na seba. Veľmi dôležitý bude pohyb, presné prihrávky a efektivita v šestnástke. Musíme rýchlo otáčať loptu," zdôraznil pravý obranca Andrej Kadlec.

Ostatný duel na pôde Prešova vyznel lepšie v prospech andelov. Po góloch Jirku, Tambeho a Mikoviča vyhrali 3:1. V nedeľu môžu ťažiť po štandardných situáciách, veď koňare inkasovali z rohových kopov až desať gólov. Najviac vo Fortuna lige. Zo spomínanej výhody sa v tejto sezóne červeno-čírni presadili štyrikrát.

"Celý týždeň sme sa pripravovali ako na každý iný duel. Vieme, čo nás asi čaká zo strany súpera. V podstate sme tomu prispôsobili tréningové jednotky," povedal tréner Karhan.

Z historického hľadiska ide o stopiate stretnutie oboch celkov. Bilanciu vedú andeli, ktorí triumfovali v 45 prípadoch, dvadsaťtrikrát sa zrodila remíza a v 36 zápasoch uspeli hostia.

"Keď chceme živiť nádej na štvrté miesto, ktoré by mohlo zaručovať postup do Európskej ligy, nemôžeme myslieť na nič iné ako tri body. Chceme vyhrať," hovoril jasne Miroslav Karhan.

Prešovčania porazili naposledy Trnavu v sezóne 2012/13. Posledných desať duelov hovorí jasne v prospech Spartaka, ktorý získal šesťkrát tri body. Zverenci Miroslava Karhana neťahali proti tomuto súperovi za kratší koniec na domácom ihrisku ani v jednom z posledných siedmich duelov.

"Veľmi sa tešíme, že budeme hrať doma. Trávnik je v skvelom stave. Očakávame náročný zápas. Prešov u nás už ukázal, že bude brániť. Museli sme využiť ich nepozornosť, aby sme sa dostali za obranu. Ako som spomínal, bude to najmä o pohybe," dodal na záver Kadlec.

Už skôr sme Vás informovali o viacerých sprievodných akciách. Pripomenúť si ich môžete tu: http://www.spartak.sk/clanek.asp?id=V-nedelu-sa-mozete-tesit-na-bohatu-nielen-futbalovu-nadielku-6944

Stretnutie proti Prešovu má v nedeľu 16.4. na Štadióne Antona Malatinského výkop o 17.30 hod. Vstupenky si môžete kupovať denne online: https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-spartak-tatran-presov-20170416 Alebo v kamennej pokladni na Športovej ulici v deň zápasu od 14.30 hod až do jeho začiatku.

BULLETIN: https://issuu.com/spartak1/docs/bulletin_17


aktuálne na spartak.sk