O 3 DNI: TRNAVA - NITRA: Neuveriteľné, dvetisíci zápas andelov v lige

O 3 DNI: TRNAVA - NITRA: Neuveriteľné, dvetisíci zápas andelov v lige

Zápas Trnava - Nitra nielenže láka futbalových fanúšikov, ale ponúka aj niekoľko zaujímavostí. Jednou z nich je určite fakt, že to bude jubilejný dvetisíci ligový zápas Spartak!

Je to neuveriteľné, ale je to tak. Spartakovci sa v najvyššej súťaži predstavia po dvetisíci raz! A to v jarmočnom dueli s vedúcou Nitrou. Samozrejme, v tomto čísle sú zarátané všetky prvoligové súťaže, v ktorých bílí andeli v klubovej histórii hrali.

Ešte počas vojnového slovenského štátu odohrala Trnava v lige 110 zápasov, v prevahe boli víťazstvá a získala 113 bodov. To bolo počas piatich ročníkov. V novodobej slovenskej lige to bolo doposiaľ 759 zápas, v ktorých takisto dominujú výhry so ziskom 1192 bodov. Momentálna sezóna je v poradí dvadsiata štrvtá.

No a poďme na federálnu ligu. V nej má Spartak na konte najviac zápas a treba povedať, že sú tam aj všetky najúspešnejšie. Dokopy 1130, v ktorých paradoxne nedominovali víťazstvá. Celkovo spartakovci v týchto štyridsaťjeden ročníkoch nazbierali 1121 bodov.

Ak sa pozrieme na celkovú bilanciu v 1999 stretnutiach, dominujú víťazstvá. Trnavčania ich získali 805, 487 krát sa s bodmi so súpermi delili a 707 krát ťahali za kratší koniec. Spolu získali 2426 bodov. To všetko v šesťdesiatich deviatich ročníkoch.

Teraz sú teda zverenci Nestora El Maestra v jubilejnom 70. ročníku najvyššej súťaže a čaká ich aj jubilejný dvetisíci zápas.

Aký bude tento výnimočný duel? Oba tímy majú svoju silu a to predurčuje pekné futbalové divadlo. Takýto jubilejný moment, počas trnavského jarmoku by ste si nemali nechať utiecť.

Klub dnes zverejnil, že sa predalo 2500 lístkov, teda podobné číslo ako tri dni pred najväčším derby so Slovanom. Priblížime sa k doterajšiemu rekordu ligy 8500 divákov alebo ho prekonáme? Aj túto odpoveď sa dozvieme už o tri dni, v nedeľu 10. septembra. Zápas má výkop o 19. hodine.

Lístky sú v predaji na:

https://cityarena.maxiticket.sk/event/upcoming-list

alebo v oficiálnom fanshope Spartaka Trnava na štadióne:

PIATOK 8.9.: 9.30 - 17.00

SOBOTA 9.9.: 9.30 - 17.00

V deň zápasu, v nedeľu 10.9., od 16.00 IBA V POKLADNIACH ŠTADIÓNA na Športovej ulici.


aktuálne na spartak.sk