Mladší dorastenci vyhrali svoje zápasy proti Bardejovu

V predohrávke 19. kola vyhrali mladší dorastenci zápasy proti súperovi z Bardejova. Obidve kategórie strelili po dva góly. Zaujímavosťou je, že za U16 nastúpili aj dvaja starší žiaci - útočník Lukáš Csáno a stopér Šimon Kozák.

FC Spartak U17 - Partizán Bardejov U17 2:1 (0:1)
Góly: 67. Vida, 80. Smaali

Spartak: Horváth A., - Fridrich,Tumma (62. Mihálik T.), Kiss, - Kozák, Valach (C), Sekera - Vida (72. Smaali), Martinka, Dráfi
Bardejov: Zajac - Imrich, Krajník, Tuch, Scholtés, Brindza, Poliak (C), Murcko (78. Rybovič), Hudák (79. Vaňo), Geci, Foriš (57. Tokar)

Patrik Lipnický (tréner Spartaka U17): „Celý zápas sme sa snažili prekonať dobre organizovanú a pozornú defenzívu hostí. Bolo to pre nás o to ťažšie, keď sa súper dostal šťastne do vedenia po tečovanej strele. V prvom polčase nám chýbala presnejšia a hlavne rýchlejšia kombinačná hra. V druhom dejstve sme sa začali výraznejšie presadzovať. Súpera sme zatlačili pred jeho pokutové územie. Dobrým pohybom a kvalitou na lopte sme si vytvárali sľubné gólové príležitosti. Dlhšie sa nám však nedarilo streliť vyrovnávajúci gól. Neustálou aktivitou, odhodlaním a túžbou po víťazstve, sme odpor súpera nakoniec zlomili a dvoma peknými gólmi v závere zápasu zaslúžene výsledok otočili v náš prospech.“
Poradie: 2. miesto, 35 bodov, skóre 33:27

FC Spartak U16 - Partizán Bardejov U16 2:0 (1:0)
Góly: 11. a 48. Michalička

Spartak: Filípek - Mánik, Kozák, Strmenský P. (41. Prelovský) - Horváth A. (49. Gono) - Daniel, Michalička - Jirka, Csáno (71. Koricina), Mihálek (60. Šarmír)
Bardejov: Kosť - Skonc (52. Bľanda), Tiliščák, Voško (C), Hirko, Tkáč, Marton, Pillár, Angelovič (63. Magda), Mikolaj (63. Korba), Medon
Ján Krupa (nový tréner Spartaka U16): „Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký zápas. Hlavne po mentálnej stránke, pretože posledného dva súboje chalani absolútne nezvládli a vysoko prehrali. Potrebovali sme bodovať a ukázať, že hráči vedia hrať futbal. Do zápasu sme v stúpili veľmi dobre a mali snahu hrať kombinačný futbal založený na postupnom útoku. V jedenástej minúte sme sa ujali vedenia zásluhou Michaličku. Po úvodnom góle sme poľavili a hra sa vyrovnala. V prvom polčase vznikali veľké medzery medzi stredovými hráčmi a útočníkmi. Naša obranná línia bola príliš stiahnutá na našej polovici ihriska. Začiatkom druhého polčasu si súper vypracoval vyloženú gólovú šancu, ktorá sa mu nepodarila premeniť. Z následného protiútoku sa nám po peknej kombinačnej akcii podarilo zvýšiť na 2:0. Od tohto momentu sme mali zápas herne pod kontrolou a udržali sme dvojgólové vedenie. Aktívnym pressingom sme dokázali získavať lopty už na súperovej polovici a nepustili ich do žiadnej šance. Naopak my sme si vypracovali ďalšie dve gólové príležitosti, ktoré sme ale nedokázali premeniť.“
Poradie: 9. miesto, 20 bodov, skóre 20:35