Mladší dorastenci hrali zápasy s Nitrou a derby

FC Spartak Trnava U17 - FC Nitra U17 2:4 (0:2)
Góly: 41. Mesík, 45. Daniel - 12. Šútorík, 39. Tancík, 64. Dojčinovič, 71. Stovička
Žlté karty: 46. Mihálek, 59. Horvát - 46. Levák
SPARTAK: Miček - Galba, Tumma (C), Kozák, Mesík, Horvát, Jirka, Akbar (41. Daniel), Mihálek, Ružička (65. Tóth), Babják (69. Polačik)
NITRA: Kováč - Haspra (59. Dojčinovič), Tvrdý, Németh (73. Koza), Šútorík (C), Kóša, Stovička, Kováč, Levák (48. Scholtz), Tancík, Sádovský
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "Tento zápas sme výsledkovo nezvládli. Prvý polčas sa odohrával medzi šestnástkami s minimom streleckých pokusov. Po dvoch veľkých individuálnych chybách v strede obrany, sme išli do kabín s dvojgólovým mankom. Do druhého polčasu som urobil jednu zmenu a rozostavenie hráčov v hernom systéme, čo prinieslo v priebehu piatich minút vyrovnanie. Hráči pokračovali v dobrom nasadení, vyhrávali osobné súboje, dobre kombinovali a súpera dostali pod tlak. Čakalo sa, kedy pridáme ďalší gól. Jedno nedorozumenie v strede obrany, ktoré hostia využili a stlelili rozhodujúci gól, nás obralo o lepší výsledok i body."

ŠK Slovan Bratislava U17 - FC Spartak Trnava U17 0:0
Žlté karty: 77. Nagy - 50. Mihálek, 69. Mánik, 70. Mesík, 76. Daniel, 78. Horvát, 80. Kozák
SPARTAK: Horváth - Mesík, Polačik, Kozák, Galba - Babják (50. Mánik), Ružička (8. Kolenič), Daniel, Horvát - Jirka (79. Sopko), Mihálek
Libor Fašiang (tréner Spartaka U17): "V derby zápase, v ktorom boli favoriti domáci hráči, sme začali nervózne a bojazlivo. Mali sme problémy pri zakladaní útokov, v strede ihriska sme nepodržali loptu, viazla kombinácia a útočníci sa nevedeli presadiť cez brániacich hráčov. Postupom času sme sa ukľudnili, pridali na dôraze v osobných súbojoch a boli odvážnejší v útočnej fáze. Počas celého zápasu defenzíva fungovala spoľahlivo, z čoho pramení len jedna vážna priama strela na našu bránu v závere zápas. V ofenzíve musíme byť kreatívnejší, nebáť sa hrať 1:1, presnejší v herných kombináciách a v zakončení. Potom môžme pomýšľať aj na úspešnejšie rezultáty."
Poradie: 12. miesto, 18 bodov, skóre 20:26
Najbližší zápas: Sobota 6.5.2017 12:00 MFK Ružomberok U17 - FC Spartak Trnava U17
FC Spartak Trnava U16 - FC Nitra U16 2:0 (0:0)
Góly: 44. Csáno, 63. Benovič
Žlté karty: 48. Danek, 49. Ševčík (obaja Nitra)
SPARTAK: Rehák - Bocán (41. R. Marík), Grík, Csáno, Lovász (C), Burian, Benovič, M. Marík (75. Fraňo), Zedek, Černák (41. Repa), Durdy
NITRA: Mezovský - Čapkovič (C), Radványi (67. Pagačovič), Kramár, Strakoš, Danek, Ševčík, Antal, Balaj (50. Hambálek), Tariška (60. Franko), Marko
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16): "Súper bol v prvom polčase aktívny a hrozil hlavne diagonálnymi prihrávkami za našu obranu. Nakopnuté lopty sme sa snažili okamžite eliminovať, no napriek tomu si vytvorili príležitosti na streľbu. V druhom polčase sme zmenili posúvanie hráčov v priestore, čím sme chceli zamedziť týmto prihrávkam za obranu. Začali sme viac držať loptu a vytvárať si taktiež aj viac možností na strelenie gólu. Súper v druhom polčase už neohrozoval bránu a nám sa podarilo streliť dva góly po vynikajúcich akciách."

ŠK Slovan Bratislava U16 - FC Spartak Trnava U16 3:1 (2:0)
Góly: 25. a 40. Lichý, 48. Nagy - 79. Zedek
Žlté karty: 40. M. Marík
SPARTAK: Rehák - Fraňo (41. Repa), Grík, Lovász (51. Balažovič), Burian - Benovič - M. Marík (55. Bocán), Zedek - R. Marík (41. Černák), Nebyla, Durdy
Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U16): "Odohrali sme ťažký zápas, kde sme sa položili vlastnými chybami. Ako prvý sme sa mohli ujať vedenia po rýchlom protiútoku a zakončení Nebylu. Následne sme spravili obrovskú chybu a súper viedol jedna nula. Hra sa odohrávala v stredovej zóne. Pripravovali sme si priestory na finálne prihrávky. Dostali sme sa dva razy do pokutového územia a zlý výber miesta nabiehajúcich hráčov nás obral o gól. V druhom polčase sme sa hneď po nástupe vynikajúcou akciou dostali pred brankára, ale znova sme neskórovali. To isté sa odohralo o pár minút a znova sme boli neefektívni. Po treťom góle súpera sa zápas viacmenej už len dohrával. Podarilo sa nám znížiť nepriaznivý stav na 3:1."
Poradie: 2. miesto, 44 bodov, skóre 50:23