Mladší dorast U16 neudržal dvojgólové vedenie

FO ŽP Šport Podbrezová U16 - FC Spartak Trnava U16 2:2 (0:2)

Góly: 50. Mejri, 57. Matalík - 12. Babják, 20. Michalička

Podbrezová: Ludha - Caban, Macuľa (42. Marhula), Pustaj (41. J. Cibula), Matalík, Jagerčík, Mejri, Dobiáš, Molčan, Floch, Sochora (66. Š. Cibula)

Spartak: Horváth - Tumma, Mihálek, Michalička, Akbar, Babják, Polačik (51. Baranovič), Strmenský, Koricina (73. Prelovský), Jirka (68. Kolenič), Kozák (41. Kopšík)

Mladší dorast U16 vyhrával v zápase po prvom polčase už 2:0. V druhom polčase ale hráč Spartaka zle vyriešil situáciu v pokutovom území a rozhodca nariadil pokutový kop. Keď brankár Horváth jedenástku chytil, rozhodol sa arbiter zopakovať kop, ktorý už Mejri premenil. Gól domácich naštartoval a už o sedem minút vyrovnali na konečných 2:2.

Róbert Ovad (tréner Spartaka U16): V prvom polčase sa hral medzi šestnástkový futbal bez výraznejších gólových príležitostí na oboch stranách. Prevládalo dobré nasadenie a dôraz v osobných súbojoch. V druhom polčase sa nám podarilo výborne vstúpiť do zápasu, keď sme sa po peknom protiútoku ujali vedenia umiestnenou strelou z hranice pokutového územia. Následne po pár minutách sme kvalitným pressingom získali loptu pred šestnástkou, pri individuálnom prieniku bol náš hráč faulovaný a z následneho pokutového kopu sme zvýšili vedenie. Žiaľ o chvíľu náš hráč na hranici pokutového územia zle riešil hernú situáciu, z čoho rozhodca následne zapískal pokutový kop, ktorý súper premenil až po jeho opakovaní. Po tomto góle domáci ožili, zvýšili dôraz a nasadenie, ktorého výsledkom bolo vyrovnanie. Zvyšok zápasu sa odohrával v bojovnom duchu so snahou oboch mužstiev strhnúť víťazstvo na svoju stranu.