Mládež vo výsledkoch

Starší dorast remizoval v derby so Slovanom 1:1. Mladší dorastenci odohrali svoje zápasy s rovesníkmi zo Senca. Hráči kategórie U17 vyhrali na pôde súpera 2:1, U16 prehrali vysoko 1:6. Starší žiaci hrali proti súperovi zo Zlatých Moraviec, keď v kategórii U15 vyhrali 8:0. U14 prehrali 0:1, gólom zo záveru prvého polčasu. Program jarnej časti sa začal aj ženám. Všetky kategórie svoje zápasy vyhrali.

FC Spartak Trnava U19 - ŠK Slovan Bratislava U19 1:1 (1:1)
Góly: 45. Lauko - 20. Kozlovský
Spartak: Vantruba - M. Zaduban (81. Juriš), Štrba, Polák, Jašúrek - Pavlovčík, Bango (C), Lošonský (46. Fačol) - Lauko, Halmo, Vangel (69. Marafkó)
Slovan: Valach - Wallner, Kitka, Nedorost, Baláž, Morócz (77. Hrnčár), Belošic, Rigo (C), Mašulovič (88. Zemko), Kozlovský, Pinte (82. Pecho)

Jozef Brezovský (tréner Spartaka U19): „Celý zápas sa hral vo vysokom tempe. V prvom polčase sa striedali útoky z jednej strany na druhú. Súper pozorne bránil a ťažko sa prekonávala ich obrana. Gól sme dostali po našej chybe a tým sme ich posadili na koňa. Našťastie sa nám podarilo na konci prvého polčasu vyrovnať. Chlapcov to nakoplo a chceli sme dnes vyhrať, čo sa nám ale nepodarilo. V druhom polčase bolo tempo náročné, niektorí hráči už nevládali fyzicky a musel som striedať. Som nespokojný so zakončovaním útokov.“
Poradie: 7. miesto, 22 bodov, skóre 22:19

ŠK Senec U17 - FC Spartak Trnava U17 1:2 (1:1)
Góly:
24. Maco - 11. Dráfi, 50. Sekera
Senec: Bubák - Stanek (62. Špalek), Tornai (C), Alexik, Varga, Slamka, Volek, Martišek, Gregor (57. Uher), Maco, Novotný
Spartak: Urminský - Kozák, Tumma, Kiss, Vajda - Sekera,Valach, Vida (70. Chmura) - Smaali (60. Fridrich), Jirka (49. Martinka), Dráfi (79. Mihalovic)

Patrik Lipnický (tréner Spartaka U17): „Zápas sme začali aktívne. Dobre sme držali loptu a častými zmenami ťažiska hry sme sa dostávali do sľubných prečíslení a gólových príležitostí. Z našej hernej prevahy sme však dokázali vyťažiť iba jeden gól. V druhej polovici prvého polčasu sme poľavili v aktivite a koncentrácii a po pozičnej chybe sme umožnili domácim ľahko vyrovnať. Druhý polčas sme opäť zlepšili ponukovú činnosť, zrýchlili a spresnili prechod do útoku. Po peknej akcii sa nám podarilo streliť druhý gól. Pri ďalších šanciach nám chýbala potrebná efektivita, a tak sme museli o víťazstvo bojovať až do konca a reagovať na brejkové situácie odhodlane a agresívne hrajúceho súpera.“
Poradie: 3. miesto, 32 bodov, skóre 31:26

ŠK Senec U16 - FC Spartak Trnava U16 6:1 (2:0)
Góly: 18. a 49. Pollák, 32. a 73. Mrva, 62. a 67. Bergendi - 74. Michalička
Senec: Bartal - Bogi, Hegyi, Rybanský, Chribík (65. Košický), Ružička, Mrva (C), Kopilec (43. Bobrík), Kliman, Pollák, Bergendi
Spartak: Strmenský - Michalička, Akbar, Várady, Koricina (41. Gono), Mánik, Prelovský, Maron (41. Mihálek), Horvát (C), Šarmír (41. Babják), Baranovič (33. Petráš)

Poradie: 10. miesto, 17 bodov, skóre 18:35

FC Spartak Trnava U15 - FC Vion Zlaté Moravce U15 8:0 (3:0)
Góly: 5.,20. a 31. Nebyla, 41. Csáno, 46. a 57. Repa, 55. Hecht, 59. Burian
Spartak: Rehák - Durdy (42. Rafajdus), Grík (56. Lovász), Kozák (C), Burian - Benovič, Nebyla (42. Glós), Hecht - Csáno (42. Fraňo), Zedek, Repa
Vion: Lukáč (11. Jeck) - Török, Barát, Kramár (48. Šabo), Petrík (45. Gahír), Bielik, Švihorík, Lukács, Varga, Fazekaš, Sakáč (60. Chren)

Eduard Vilčinský (tréner Spartaka U15): „Vstup do zápasu nám vyšiel podľa predstáv, kedy sme hneď v úvode skórovali po peknej akcii. Potom sme však mierne vypadli z tempa, kvôli zraneniu hosťujúceho brankára. V ďalšom priebehu sme jasne dominovali, predviedli niekoľko pekných kombinačných akcií a schuti si zahrali.“
Poradie: 1. miesto, 46 bodov, skóre 77:4

FC Spartak Trnava U14 - FC Vion Zlaté Moravce U14 0:1 (0:1)
Góly: 34. Mesko
Spartak: Paulen - Ševčík, Mego (C), Filkorn (47. Húževka), Ďurina, Belko (43. Grunský), Záhumenský (47. Talamon), Vrška, Drobena, Stanek, Sekera (25. Dibala)
Vion: Hrnčár (Šipoš) - Krulák (C), Rebo, Valovič, Lacika (70. Kuzmik), Mesko (54. Majtán), Švec, Šegeda, Kača, Beko (67. Tanyasi), Krajčovič (50. Varga)

Roman Šulek (tréner Spartaka U14): „Počas celého zápasu sme mali výraznú územnú prevahu, dominovali sme v držaní lopty, ale nedokázali sme si poradiť s dobre organizovanou obranou súpera. Ten sa z ojedinelej šance dostal v prvom polčase do vedenia. V druhom polčase sa nám napriek snahe nepodarilo dať gól a preto sme prehrali.“
Poradie: 4. miesto, 36 bodov, skóre 69:13

FC Spartak Trnava ženy A - TJ Kopčany ženy 3:0 (1:0)
Góly: 25. Žlnayová, 60. Gajdová, 80. Paveleková
Spartak: Valentovičová – Eckerová, Žlnayová, Schwarzová, Búranová (46. Imreová(63. Richnáková)) – Paveleková, Adámková, Križanovičová – Gajdová, Augustovičová (46. Grmanová), Karabová Z.
Kopčany: Karasová R. (C) - Danielová D., Poláková, Hulimanová (82. Volková), Karasová N., Danielová P, Vávrová, Iršová, Ospalíková, Vašečková, Sedláčková

Marián Kováčik (asistent trénera A - tímu žien Spartaka): „Aj napriek tomu, že nám chýbali až štyri hráčky, som dievčatám veril, pričom som aj vedel, že to nebude ľahký zápas. Jednalo sa o prvé kolo, prvý zápas v jarnej časti a tomu nasvedčovali aj prvé minúty zápasu. Územne sme mali jednoznačnú prevahu, boli sme stále na lopte, ale súper sa zavrel pred šestnástkou a bránil so všetkými hráčkami. Aj napriek tomu sme si vypracovali dostatok šancí, ktoré buď skončili na konštrukcií brány, alebo sme boli málo razantní v šestnástke. Zápas sme však zvládli povinným víťazstvom. Dali sme tri góly po pekných akciách a štandardných situáciách. Potešila ma veľká túžba našich dievčat ísť za víťazstvom, ako aj to, že niektoré hráčky, aj keď nehrali na svojich postoch a museli sme tak alternovať, odviedli maximum pre kolektív a za toto im patrí veľká vďaka.“
Poradie: 4. miesto, 19 bodov, skóre 27:8

TJ Sokol Bodíky ženy - FC Spartak Trnava ženy B 1:2 (0:0)
Góly: 79. Ághová - 62. Vargová, 64. Škulová
Kopčany: Mayerová - Rigóová, Ághová, Očovská, Teknosová, J. Nagyová, N. Nagyová, Bogdánová, Borová, Vitézová, Kuczmanová
Spartak: Bednárová – Žgančíková, Kováčová (46. Valentová (88. Sabová)), Sulíková, Šimončičová – Švikruhová, Minarovičová, Hudcovičová (79. Palkechová) – Vargová, Škulová, Kreutzová (64. Jankechová)

Marián Kováčik (tréner B- tímu žien Spartaka): „Do zápasu sme nastúpili trocha zakríknuto. Chceli sme sa presadzovať kombinačnou hrou, nakoľko technicky na to tieto dievčatá majú. Proti tomu bol však veľmi zlý terén, kde nám odskakovala lopta. Aj napriek tomu bol prvý polčas veľmi vyrovnaný. Vypracovali sme si dve gólové príležitosti, pričom najmä príležitosť Škulovej, ktorá išla sama na brankárku súpera, sa musí premieňať. Do druhého polčasu sme hru zjednodušili a hlavne zrýchlili odovzdávanie lopty, čoho výsledkom boli dve nádherné kombinácie Škulovej a Vargovej v priebehu dvoch minút a dostali sme sa do dvojgólového vedenia. Súper znížil po dobre zahranej štandardnej situácií. Dievčatá však ukázali veľkú bojovnosť, srdce a výsledok sa už nezmenil. Zápas bol z oboch strán na veľmi dobrej úrovni. Treba podotknúť, že v drese súpera hrali aj tri legionárky z Maďarska, a preto je toto víťazstvo veľmi cenné. Poďakovanie patrí celému tímu."
Poradie: 6. miesto, 13 bodov, skóre 15:21

FC Spartak Trnava žiačky - TJ Kopčany žiačky 15:0 (7:0)
Góly:
3., 48., 65., 70. Šimurdová, 10. Strmenská, 14., 15. Cepková, 17., 19., 31., 41. 53. Poláková, 45. Trajlínková, 57. Hornáčková, 60. Stegmannová
Spartak: Bagáčová – Chlpatá, Hanzelová, Holcová – Stegmannová, Strmenská – Šimurdová, Cepková, Trajlínková
Striedali: Tanečková, Prokešová, Jurišová, Bajerová, Nádaská, Karabová V., Hornáčková, Poláková, Arnautovičová
Kopčany: Slačalková - Bobčíková, Freiwaldová S., Zlochová L., Vašíčková, Kmeťová, Freiwaldová L., Horvátiková, Zlochová N., Vávrová J., Vávrová Z., Poncová, Matulíková

Marián Kováčik (tréner žiačok Spartaka): „Do zápasu sme išli s jednoznačným úmyslom vyhrať a zápas si užiť. Príležitosť dostali všetky nominované hráčky a výsledkom bolo vysoké víťazstvo. Dobre sme kombinovali a jednoznačne sme dominovali v hre jeden na jedného. Súper sa nesnažil len brániť, ale chcel hrať futbal, čo mu slúži ku cti. Potešili ma individuálne výkony našich hráčok. Trocha som nespokojný s tým, že sme sa v niektorých momentoch zápasu prispôsobili hre súpera a začali sme hrať profesorsky. Toto sa nemôže stávať. Musíme hrať náš futbal, od prvej do poslednej minúty. Celkovo chcem vyzdvihnúť všetky hráčky, pretože ani jedna nesklamala, čo je dobré pre konkurenciu v kolektíve. Dievčatám musím poďakovať. Pripísali sme si zaslúžené vysoké víťazstvo.“
Poradie: 2. miesto, 27 bodov, skóre 42:9