Karhan a jeho asistenti zostávajú naďalej trénermi Spartaka Trnava

Karhan a jeho asistenti zostávajú naďalej trénermi Spartaka Trnava

Po vysokej prehre Spartaka Trnava na pôde lídra súťaže MŠK Žilina ponúkol ihneď po zápase celý realizačný tím na čele s Miroslavom Karhanom svoju abdikáciu. Klub sa ňou zaoberal v pondelok, definitíva padla o deň neskôr. Karhan aj jeho asistenti zostávajú naďalej trénermi "bílích andelov", klub ich abdikáciu neprijal.

Tréneri Spartaka Trnava na čele s Miroslavom Karhanom majú dôveru majiteľov a vedenia klubu. "Rozhodli sme sa ich abdikáciu neprijať, napriek tomu, že herný prejav nie je ideálny a posledný výsledok bol hrozivý," hovorí generálny manažér klubu Pavel Hoftych. Dôvodom sú aj objektívne príčiny. "Skutočne máme v tíme veľa zranených hráčov, mladých a juniorov," dodáva.

Tréneri, ale i hráči budú svoje pozície obhajovať v zostávajúcich

zápasoch jesene. "Treba zlepšiť herný prejav, získať čo najviac bodov,

ukázať srdce a charakter. Potom si vyhodnotíme zloženie realizačného

tímu. To ale platí aj v prípade hráčov. Majú šancu ukázať svoju kvalitu a

zlepšiť svoju výkonnosť. Každý z nich hrá o svoju budúcnosť v

Spartaku," uzavrel Hoftych.K zotrvaniu na trénerskom poste sa vyjadril aj Miroslav Karhan. "Takéto rozhodnutia sa určite nerobia ľahko. Na jednej strane som rád, že ma podržali, no na druhej som nespokojný s tým, ako sme prehrali. Poviem to na rovinu, bola to veľmi potupná prehra. Takýto zápas sa rozdýchava ťažko. Spartak Trnava si nezaslúži výsledky ako proti Žiline."

V tejto chvíli teda v Trnave neprichádza k žiadnej personálnej zmene, či už na trénerských pozíciách alebo v hráčskom kádri. Do tímu sa po mesiaci strávenom v juniorke vracia Matúš Čonka. Je na trénerovi Karhanovi či urobí presuny opačným smerom.

aktuálne na spartak.sk