Juniorka si s Dunajskou Lužnou poradila rozdielom triedy

V druhom kole skupiny západ o zotrvanie v DOXXbet lige privítali juniori v Červeníku Dunajskú Lužnú. O troch bodoch rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Dzíbela s Jirkom. V závere zápasu si strelil vlastný gól Bielik, čím uzavrel víťazstvo 3:0 pre Spartak.

FC Spartak juniori – OFK Dunajská Lužná 3:0 (2:0)
Góly:
20. Dzíbela, 31. Jirka, 90. Bielik (vl.)
Žlté karty:
50. Dzíbela, 60. Gojkovič
SPARTAK
: Strapák – Dzíbela, Tóth, Nikolič, Hrebík – Deket (78. Juhás), Košťál (58. Pepe Guilavogui), Gojkovič – Jirka (58. Steinhubel), Yao, Bališ
Lužná:
Močko – Luhový, Chromý, Horňák, Brunovský - Nosko, Hubert (87. Fieber), Jackuliak (C), Bielik, Hronec (55. Amer), Kadera
Diváci:
132

Trénerovi Šarmírovi chýbali pre zranenie Janso s Častulínom. Z hlavného tímu Spartaka prišli pomôcť juniorom brankár Matej Strapák, stopéri Miloš Nikolič s Martinom Tóthom a v strede poľa operoval Martin Košťál.

Úvodné minúty sprevádzalo viacero nepresností na oboch stranách. Ako prvý sa do príležitosti dostali domáci, ktorí boli aktívnejší. Bališova strela však nebola dostatočne razantná. V prvých 15-minútach to bol väčšinou boj v strede poľa, spartakovci sa snažili prebiť cez prehustený stred poľa hostí. Podarilo sa im to v sedemnástej minúte, keď si na Jirkov center nabehol v pokutovom území Boris Bališ, ale loptu nedokázal usmerniť do brány. O dve minúty neskôr sa ocitol v stopercentnej šanci opäť Boris Bališ. Loptu sa snažil prepasírovať pomedzi brankárove nohy, čo Močko tušil a loptu vyrazil. Akcia pokračovala, k lopte sa dostal Košťál, jeho nádhernú strelu vyrazil brankár na roh.

Z následného rohového kopu sa v 20. minúte už Spartak tešil z vedúceho gólu. Dzíbela si výborne naskočil na center Deketa a nedal Močkovi šancu – 1:0. Pre univerzálneho obrancu, ktorého si tréner Šarmír povolal zo Spartaka C to bol premiérový gól v druhom zápase za juniorov.
Presne po polhodine hry pohrozili aj hostia. Jackuliak zahrával štandardnú situáciu, jeho lopta nepríjemne preletela celým pokutovým územím.

Čo sa nepodarilo Jackuliakovi, podarilo sa o minútu neskôr Jirkovi. Ukážkový center za obranu vyslal Košťál a Jirka nemal problém dopraviť loptu do siete – 2:0. V závere polčasu mali hráči Lužnej výhodu priameho kopu. Lopta z kopačky Jackuliaka letela tesne nad bránu.

Spartakovci pokračovali v aktívnej hre aj v úvode druhého dejstva. Deketova strela spoza pokutového územia narobila v 51. minúte Močkovi problémy. V 53. minúte sa dostal za obranu Yao, ale v páde nezakončil podľa predstáv. V tej istej minúte si Yao zopakoval gólovú šancu. Tentoraz tisícpercentnú, keď sa rútil sám na bránu. Mohol ešte prihrať Jirkovi pred prázdnu, avšak rozhodol sa pre zakončenie a netrafil bránu. Na opačnej strane mohol domácich za nevyužité príležitosti potrestať Bielik, no trafil iba bočnú sieť. V 66. minúte sa do gólovej šance z ničoho nič dostal striedajúci Mohamed Amer, Strapák výborne vybehol a zmenšil mu strelecký uhol. Pätnásť minút pred koncom zápasu zaujala Hrebíkova strela z takmer tridsiatich metrov. Brankár Močko mal čo robiť, aby ju vyrazil. Juniori sa snažili v nasledujúcich minútach zvýšiť skóre zápasu, ale to sa im nedarilo. Brejky, ktoré si vypracovali, nedokázali pre nepresné finálne prihrávky pretaviť do gólovej šance. Hostia v závere zápasu hrali otvorenú hru, ale taktiež sa im nedarilo dostať sa pred Strapáka.
Vyše sto divákov videlo predsa len ešte jeden gól. V deväťdesiatej minúte vyšiel zverencom Mariána Šarmíra brejk. Yao potiahol loptu a jeho center si na druhej žrdi zrazil do vlastnej siete Bielik. Uzavrel tak stav zápasu na 3:0. Juniorka vyhrala druhý zápas po sebe a získala ďalšie tri dôležité body do tabuľky západ o zotrvanie v DOXXbet lige.

Marián Šarmír (tréner FC Spartak juniori): "Videli sme dva rozdielne polčasy. V prvom sme hrali veľmi pekný futbal s agresívnym napádaním, dostupovaním, kolmicami a kreatívnou hrou v strede poľa. Teda všetko, čo od hráčov vyžadujem. S prvým dejstvom môžem vyjadriť iba spokojnosť. Keby využijeme príležitosti, ktoré sme si vypracovali, mohli sme viesť minimálne 4:0 a mohlo byť po zápase. Bohužiaľ, to sa nám nepodarilo. Počas prestávky sme si povedali, že musíme hrať to isté, byť trpezliví, že sa nemôžeme uspokojiť a začať brániť. Bohužiaľ, opak sa stal pravdou. Stiahli sme sa do defenzívy, čakali sme, čo súper urobí. Začali kombinovať, to sme, našťastie, ustáli a v závere zápasu pridali tretí gól. Vyhrali sme 3:0, teším sa, psychicky nás to povzbudí. Ideme ďalej, od zápasu k zápasu."

Juniori najbližšie vycestujú do Šale, kde ich čaká tretie kolo o zotrvanie v DOXXbet lige. Zápas sa hrá v nedeľu od 16.00 h.