Juniori zdolali Nitru, po základnej časti sú siedmi

Zverenci Mariána Šarmíra majú za sebou jesennú časť druhej ligy západ. V 22. kole si juniori poradili s Nitrou na jej pôde.

Viac ako päťsto divákov sa úvodného gólu dočkalo v jedenástej minúte, keď spoza pokutového územia napriahol Tomovič a pálil presne k žrdi. Juniorka Spartaka viedla iba sedem minút, po rohovom kope vyrovnal hlavou Križan. Do konca polčasu padol ešte jeden a zároveň posledný presný zásah stretnutia. V pokutovom území pohotovo skóroval Čeredničenko. Vďaka jeho gólu si juniori odviezli cenné tri body z ťažkej pôdy.

FC Nitra - Spartak juniori 1:2 (1:2)
Góly: 18.Križan - 11. Tomovič, 31. Čeredničenko
Žlté karty: 28. Steinhubel, 38. Šimončič, 81. Vencl - 19. Tomovič, 74. Horník, 84. Čeredničenko, 89. Hrebík
Nitra: Hroššo - Ďurek, Križan, Charizopulos (58. Lupčo), Valenta, Chovanec, Šimončič (C), Steinhubel, Vencl, Abrahám (58. Lola) - Balaj
SPARTAK: Takáč - Horník, Cíferský (C), Hladík, Janso - Tomovič (78. Bangai), Košťál (73. Hrebík), Kadlec - Čeredničenko (90. Nidhal), Yilmaz, Mihálik
Rozhodovali: Michlian - Jankovič, Zemko
Diváci: 510

Boj o miesto zaručujúce zotrvanie v druhej lige však vyhralo Pohronie, ktoré porazilo doma Banskú Bystricu 1:0. Andelov čaká desať súbojov v skupine o záchranu. Ak po nich zotrvajú na siedmej priečke (aktuálne majú tri body k dobru, pozn. red.), zahrajú si baráž s mužstvom z východnej časti o poslednú miestenku do celoslovenskej ligy v budúcej sezóne. Najvážnejším súperom, aspoň zatiaľ, vychádza Poprad.