Juniori s ďalšími tromi bodmi, rozhodli v prvom dejstve

Zverenci Mariána Šarmíra zvíťazili v šiestom dueli za sebou. V Červeníku porazili aj Svätý Jur. V tabuľke majú na čele 50 bodov.

Juniori sa veľmi rýchlo dostali do vedenia, keď už v šiestej minúte, po druhom rohu Košťála, dostal zblízka loptu do siete Horník – 1:0. Ďalšie dve príležitosti mal Čeredničenko, no najskôr jeho strelu kryl Tomaš a po rýchlej kontre preloboval bránu. Hosťujúci brankár si bez veľkých problémov poradil i so strelami Košťála, Magdolena, Saida a Otrísala. Dva strelecké pokusy Yilmaza leteli vysoko nad bránou. V 37. min po centri Magdolena z ľavej strany zvýšil vedenie Spartaka na 2:0 hlavou Gombala. Hostia za celý polčas ohrozili Vantrubu len nepresnou strelou Spodniaka. Kto čakal, že domáci po zmene strán svoje vedenie zvýšia, musel byť poriadne sklamaný. Ich nemastný, neslaný výkon nielenže nepriniesol ďalší gólový zápis, ale hostia v 67. min zásluhou Spodniaka prekvapili Vantrubu a znížili na rozdiel gólu. V samom závere mohol dvakrát skórovať Bumbera, spálil tutovku a následne jeho strelu vytlačil trnavský brankár na roh. Domáci zaostali za očakávaním, pochvalu si zaslúži len obrana, v ktorej najviac vynikol Hrebík. Vďaka trom bodom sa opäť priblížili k baráži. Najbližšie sa predstavia v stredu 3.5., keď od 17.00 hrajú na pôde Martina.

Spartak juniori – Svätý Jur 2:1 (2:0)