Juniori odštartovali sezónu prehrou v Žiline

Zverenci Mariána Šarmíra majú za sebou úvodné kolo novej sezóny. Na ihrisku Žiliny B prehrali 2:4.

Gólovo atraktívny zápas pre diváka zvládla lepšie Žilina, ktorá išla do vedenia minútu pred koncom úvodného dejstva. Presadil sa Haskič. Juniorom nevyšiel vstup do druhého polčasu, v 48. minúte prehrávali po góle Krelu 0:2. Po hodine hry zvýšil na rozdiel troch gólov Mandiangu. O minútu neskôr sa síce Richnákovi podarilo znížiť, ale na body to nestačilo. V 67. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Mandianga. Gólovú bodku za stretnutím dal päťnásť minút pred koncom striedajúci Traore.

Juniorka sa najbližšie predstaví v nedeľu od 17.00 hod v Seredi.

Žilina B – Spartak Trnava juniori 4:2 (1:0)
Góly: 44. Haskič, 48. Krela, 63. a 67. Mandiangu – 64. Richnák, 75. Traore
ŽILINA: Leško – Jarmillo Herrera, Minárik, Ďuratný, Letič, Klec (83. Václavík), Krela (61. Michlík), Káčer, Vallo, Haskič, Mandiangu
SPARTAK: Vantruba – Gombala, Dzíbela, Tóth, Janso, Tomovič, Mihálik (64. Gojkovič), Richnák, B. Bališ, Paukner (74. Dubec), E. Ujlaky (51. Traore)

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Z pohľadu výsledku to nie je vydarený štart, ale náš výkon bol celkom dobrý. Dokázali sme odohrať vyrovnanú partiu nie so žilinskou juniorkou, ale so žilinským áčkom. Hralo za nich osem hráčov z áčka, za nás jeden. Vyhovárať sa nebudem, nemáme sa za čo hanbiť. Súper bol efektívny v koncovke, my nie, a preto vyhral."