Gólom v závere zariadil juniorke dôležité tri body Andrej Kadlec

V "treťom kole" skupiny Západ o udržanie vycestovali zverenci Mariána Šarmíra na horúcu pôdu do Šale. Bol to nervózny zápas až do konca. V 84. minúte rozhodol o víťazstve juniorky Andrej Kadlec.

V zostave juniorov sa z hlavného tímu objavila pätica hráčov. V bráne už tradične Matej Strapák, na pravom kraji obrany nastúpil Andrej Kadlec, vedľa Dzíbelu na stopérovi Oravec a v strede poľa Martin Košťál s Lukášom Mihálikom.

Prvý polčas sa niesol v nervóznom duchu. Úvodných pätnásť minút sa Šaľa nedostala za polovicu a nevypracovala si žiadnu príležitosť. Spartakovci sa ozvali dvomi štandardnými situáciami. Zarezonoval hlavne Košťálov prvý priamy kop, po ktorom Bačík musel vyťahovať loptu na roh. Až v sedemnástej minúte sa po centri Mehdiho dostal k hlavičke Sedlák, ale Strapák bol na mieste. Červeno-čírni robili hráčom Šale problémy výborným napádaním už od rozohrávky, no finálna fáza im nevychádzala podľa predstáv. V 24. minúte to spoza pokutového územia vyskúšal prudkou strelou po zemi Kadlec. Jeho pokus Bačík vyrazil na roh. Ako prví sa do gólovej príležitosti však dostali domáci. Po strate lopty v strede poľa sa Herceg ocitol pred bránou. Strapák rátal s takouto situáciou a výborným vybehnutím zmenšil strelecký uhol, čím zabránil gólu. Hráči Šale po tejto príležitosti ožili a začali mať viacej z hry. Bolo to spôsobené aj ich tvrdou hrou, ktorá na andelov platila. Na konci prvého polčasu sa do ďalšieho zakončenia dostal Herceg, z hranice šestnástky vypálil, ale Strapák výborne vyrazil loptu na roh. Z následného rohového kopu bol opäť v permanencii brankár Spartaka, keď sa zaskvel po hlavičke Liptáka. V prvom dejstve sa viac neudialo.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie hráči Trnavy. Hneď v 49. minúte výborne vysunul Bališ za obranu Yaoa, ale Bačík bol pri lopte skôr. Domáca Šaľa sa o desať minút neskôr dostala po štandardnej situácii do gólovej príležitosti, našťastie pre Spartak, Mehdi v poslednej chvíli netrafil loptu.

Po hodine hry sa v gólovom nájazde po chybe domácich ocitol Boris Bališ. Zoči-voči Bačíkovi zlyhal. O dve minúty neskôr poslal Deket zlú malú domov, na ktorú prečítal Kochan, ale skvelý Strapák vytiahol bravúrny zákrok. To už sa spartakovci museli prebrať, pretože Šaľa bola na lopte lepšia. V 73. minúte sa k strele dostal Sedlák, no Strapák bol opäť pozorný.
Spartakovci sa po bojovnej desaťminútovke dočkali gólu. V 84. minúte Bališov center do pokutového územia sklepol Jirka Kadlecovi a jeho strelu Bačík neudržal, prešla až za bránkovú čiaru – 1:0.
Andeli mali na kopačke rozhodnutie zápasu v 89. minúte. Kadlec založil po štandardnej situácii domácich rýchly protiútok, prihral Jirkovi, ktorý našiel pred bránou Gojkovička, ale srbský futbalista Bačíka nedokázal prekonať. Šarmírovi zverenci napriek tomu dokázali udržať tesné vedenie do konca zápasu a tri body si tak pripísali v treťom zápase v rade.

FK Slovan Duslo Šaľa – FC Spartak Trnava juniori 0:1 (0:0)
Góly:
84. Kadlec
Žlté karty:
37. Václav, 86. Kastelovič – 54. Dzíbela, 88. Košťál, 90. Strapák, 90. Deket
SPARTAK:
Strapák – Kadlec, Dzíbela, Oravec, Hrebík – Deket (C), Košťál, Mihálik (61. Gojkovič)– Jirka, Yao (71. Ujlaky) , Bališ (86. Richnák)
Šaľa:
Bačík – Lipták, Mikuš, Cisár, Sedlák (C), Václav, Kastelovič, Herceg (79. Galbavý), Zahranychnyy, Kochan (68. Čeredničenko), Mehdi-Karim
Diváci: 215

Marián Šarmír (tréner FC Spartak juniori): "Prišli sme sem s úmyslom vyhrať, nič iné nám nezostávalo, keďže situácia je taká, aká je. Chlapci v prvom polčase hrali vynikajúco. Mali sme skvelé držanie a boli sme silní na lopte. S prvým polčasom som nadmieru spokojný. Teraz nenachádzam ani veľa slov, ale takto sa má hrať za Spartak Trnava. Myslím si, že v týchto chlapcoch je veľká budúcnosť, len je potrebné si to uvedomiť a postupne ich posúvať vyššie. Súper si taktiež vypracoval niekoľko príležitosti, sme však spokojní s predvedenou hrou a tromi bodmi."

Juniorka sa aktuálne nachádza s 30 bodmi na štvrtom mieste tabuľky Západ DOXXbet ligy o udržanie. Vďaka víťazstvu odskočili Šali na štyri body. Na tretie miesto (Nové Mesto nad Váhom) strácajú štyri body, na druhú Dunajskú Lužnú bodov päť a na prvú Banskú Bystricu deväť. Najbližší zápas čaká andelov o týždeň v sobotu (23.4.) v Gabčíkove so Sencom. Zápas má výkop o 16.00 h.