Godál: Bolo dobré, že sme inkasovali prví, Greššák: Nesmieme lietať v oblakoch

Godál: Bolo dobré, že sme inkasovali prví, Greššák: Nesmieme lietať v oblakoch

Zverenci Nestora El Maestra zvíťazili aj v treťom stretnutí za sebou. Na domácom Štadióne Antona Malatinského si poradili s Trenčínom. Hráči spod hradu Matúša Čáka čakajú na víťazstvo v Trnave od augusta 2012.

Už pred samotným výkopom tréner El Maestro prízvukoval, že jeho mužstvo čaká veľký test. Spartakovci ho zvládli. Na ihrisku nechali srdce, bojovali až do konca a nezložil ich ani inkasovaný gól.

"Počasie bolo neúprosné, takže to bol veľký test najmä z pohľadu kondície. Z pozície stopéra som ku koncu dostával kŕče, mali sme toho dosť. Tréner nás nabádal, aby sme hrali rozumne, na rýchle protiútoky. Už v treťom súboji sme ukázali, že túto sezónu hráme viac s rozumom," uviedol Boris Godál.


Práve skúsený tridsiatnik bol hlavnou postavou sobotného večera. Krátko po polhodine hry zobral na seba zodpovednosť a z penalty vyrovnal. Po zmene strán si nenechal zájsť ofenzívne chúťky a svojim umným výpadom vyviezol loptu na polovicu, nabehol do šestnástky a svoju akciu efektne dokončil.

"Podarilo sa mi preskočiť súboj, všimol som si otvorenú obranu. Na prihrávku sa mi ponúkal Pekár i Jirka. Nabehol som si do voľného priestoru medzi jedenástkou a päťkou, Erik mi ju tam perfektne poslal, takže som nemal problém skórovať. Bodaj by to takto išlo aj naďalej," usmieval sa pri opisovaní víťaznej akcie Godál.

Dva presné zásahy sa mu v doterajšej profesionálnej kariére v jednom dueli podarilo streliť po prvý raz. Keďže boli víťazné, chutili ešte viac. Pre zaujímavosť, proti svojmu bývalému zamestnávateľovi mu to páli, pripísal si štvrtý gól, druhý z penalty. V doterajších 53. stretnutí v červeno-čírnych farbách nastrieľal sedem gólov.

"Máme za sebou ťažký zápas. Chceli sme potvrdiť tri body z Podbrezovej a výborný štart do sezóny. Bolo dobré, že sme inkasovali ako prví. Dokázali sme si, že máme charakter otáčať duel, čo je veľmi dôležité. Za nepriaznivého stavu sme ukázali bojovné srdce. Tri body sú zaslúžené," dodal Boris.

Futbalisti z malého Ríma sú vďaka trom víťazstvám na čele ligového pelotónu. Pred druhým Slovanom a treťou Nitrou majú náskok dvoch bodov.

"Tréner nám pred začiatkom povedal, že nebudeme dávať góly len my. Možno príde situácia, keď inkasujeme prví a nesmie nás to položiť. Som rád, že sme zabojovali a dokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj. Nemôžeme lietať v oblakoch. Je skvelé, že sme doma zvládli takýto zápas a získali deviaty bod. Musíme sa pripraviť na ďalšie stretnutia," prízvukuje kapitán Greššák.

Spartak sa najbližšie predstaví už v stredu, keď vycestuje do Jacoviec (17.00 hod., pozn. red.), kde odohrá Slovnaft Cup. V sobotu nastúpi pod Čebraťom proti domácej Ruži. Výkop je naplánovaný o 19.00 hod.

Pozápasová tlačová konferencia: http://fcspartak.tv/v821-pozapasova-tlacova-konfer...

aktuálne na spartak.sk