Dvetisíci zápas Spartaka v lige: Góly, body, emócie

Dvetisíci zápas Spartaka v lige: Góly, body, emócie

Jubilejný, jarmočný, šláger kola a možno ešte iné prívlastky mal duel lídra Fortuna ligy z Nitry v Trnave. To najpodstatnejšie? Nesmierne dôležité tri body v nabitom čele tabuľky zostali doma.

S blížiacim sa záverom a bezgólovom skóre na svetelnej tabuli trojbodový optimizmus na tribúnach začal klesať. Keď sa pár minút pred koncom dostali Nitrania do vedenia, v obrat veril už len málokto. Ale vyšlo to. Akoby práve inkasovaný gól v sieti Spartaka tím ešte viac naštartoval. Samozrejme, mužstvo už išlo do rizika, ale oplatilo sa. Zázračné góly Briganta a Hladíka znamenali tri body! Absolútne zaslúžené. Takýto finiš môže mužstvo do najbližších dní nakopnúť ešte viac. Kto hral futbal, vie, že je to tak.

Ale poďme pekne poporiadku. Nie všetko bolo v zápase ideálne, nie všetko vyšlo podľa predstáv. Nebola to zo strany andelov taká paráda ako naposledy v Žiline alebo v zápasoch predtým. Bolo však z toho víťazstvo. Preto, lebo zverenci El Maestra išli úspechu oproti. Preto, lebo chceli viac vyhrať. Preto, lebo si verili až dokonca. Preto, lebo jazdili a bojovali. Preto, lebo celý tím ukázal, že vnútri funguje správna chémia. Preto, lebo ukázali viac futbalového umenia.

V závere sa naštartovali fanúšikovia, šesťtisícovku začalo byť cítiť. Tým, čo prišli, patrí vďaka. Určite neľutovali, práve naopak. Emócie v závere si užili, odmenou im boli góly a trojbodový zápis.

Štyri domáce stretnutia videlo vyše dvadsaťtisíc divákov, čo je vyše päťtisícsto na zápas. Návštevnosť stúpajúca oproti vlaňajšku, návštevnosť približujúca sa tej premiérovej po otvorení nového štadióna. Nie, nikto sa týmto neopíja, Trnava má väčší fanúšikovský potenciál. To je každému jasné. Ten určite príde. Ale len vtedy, keď naďalej bude tím poctivo pracovať, bude sa na čo pozerať, budú pribúdať góly a body. Presne tak, ako to bolo väčšinou doteraz počas jesennej časti.

Do polovice základnej časti ostávajú štyri kolá. Trnava je v prvej trojici. Naďalej bude s pokorou kráčať od zápasu k zápasu. Od Prešova, Zlatých Moraviec, Senicu až po Dunajskú Stredu. Do toho ešte Slovenský pohár. Spartak môže čakať príjemný september. Tešme sa naňho spoločne.


aktuálne na spartak.sk