Denník z Uherského Brodu: Prvý a druhý deň

Zverenci Miroslava Karhana zaberajú od pondelka do soboty v Uherskom Brode na jedinom hernom sústredení v zimnej príprave. Zaujíma vás, aký majú hráči denný režim a čo všetko robia? Peter Čögley a Martin Tóth sa to v krátkych zápiskoch pokúsia fanúšikom priblíži.

*Prvý odsek patrí Martinovi Tóthovi
*Druhý odsek patrí Petrovi Čögleyovi

Príchod a hor sa na umelku (pondelok)

Cesta do Uherského Brodu nebola príliš dlhá, všetko bolo v poriadku. Hneď po príchode sme sa ubytovali a išli naobedova. Personál nám pripravil kuracie prsia s ryžou a k tomu zeleninu. Po dobrom obede sme si dopriali krátky odpočinok, ale o tretej nás už čakal tréning. Ten bol dos dlhý, zameraný hlavne na prácu s loptou. Po tréningovej jednotke sme mali možnos výberu, buď regenerácia alebo oddych na izbe. Ja osobne preferujem deň pred zápasom druhý variant. Deň sme ukončili večerou a rozpŕchli sa do izieb. Inak, je to tu fajn, podmienky pre tréning sú super, k dispozícii máme kvalitnú umelú trávu a regeneráciu.

Súhlasím, s príchodom problém nebol. Mne dokonca trvala cesta menej ako zvyšku, keďže ma autobus vyzdvihol v Trenčíne. Cestoval som zhruba pol hodinu. Penzión a izby sú nové, celkom šikovné. Podobné sústredenie som v Uherskom Brode zažil, takže prostredie poznám. Pamätám si najmä to, že je tu obrovské ihrisko... Tréning bol v pohode, „iba“ hodinu a pädesiat minút, skoro ani športtester nevydržal :). Je tesne pred desiatou hodinou večer, myslím, že je čas na spánok. Zajtra nás čaká zápas, musíme sa poriadne vyspa.

Kvalitný spánok a víazný zápas (utorok)

Dnešný deň sa začal zvonením budíka o 7.30 hod, samozrejme, po kvalitnom spánku! Čakali nás žahké raňajky, aby sme neboli v zápase ažkí ;). Zhruba hodinu a pätnás minút pred zápasom sme mali nástup v kabíne. Tréner nám povedal zostavu, taktické pokyny a plní očakávaní sme mohli vybehnú na ihrisko. Samotný duel sme zvládli s víazným koncom. Po ňom sme si doplnili energiu obedom, pretože nás čakal tréning v posilňovni. Všetci sme si to odmakali a utekali na olovrant – palacinku. Na záver dňa sme sa navečerali a dobili naposledy „baterky“, ktoré potrebujeme pre zajtrajší deň.

Ráno sme išli ako vždy na raňajky, to je už klasika. Potom nás však čakala príprava na zápas, kde nám tréner oznámil zostavu. Nastúpil som na prvý polčas. Vtipné bolo, že sme márne čakali niekožko desiatok minút na rozhodcu, tak sa p횝alky ujal komentátor Spartak TV Andrej Zvolensky alias Smola (smiech). Myslím si, že v prvom polčase malo stretnutie vežmi dobré tempo. Využili sme naše príležitosti a zaslúžene išli do kabín za stavu 2:0 pre nás. Súpera sme do nejakej vyloženej šance nepustili. Po zápase na obed a chvížu si odpočinú. Asi tak na dve hodinky. Od pol štvrtej sme mali nástup v posilňovni, kde nás čakala hodinová drina. Po nej regenerácia a večera. Rozutekali sme sa do izieb, kde som si chvížu pozrel televíziu, dávali futbal, hrala Bohémka. Poznal som tam veža hráčov, večer som si zapol hudobnú stanicu. Spojili sme sa s priatežkou, rodičmi a môžem ís spokojne spa. Dnešný deň bol ažký, víazstvo teší, ale zajtra nás čakajú ďalšie dva tréningy. Treba maka ďalej!